Darbecilerin Cumhuriyetçi diye geçindiği tuhaf ülkem…

Cumhuriyet rejimi demokrasinin tatbiki açısından en elverişli rejim. Halkın kendi yöneticilerini kendi özgür iradesiyle seçtiği bu rejim kuşkusuz hepimiz için en önemli değerlerden. Nitekim 29 Ekim Cumhuriyet...

Cumhuriyet rejimi demokrasinin tatbiki açısından en elverişli rejim. Halkın kendi yöneticilerini kendi özgür iradesiyle seçtiği bu rejim kuşkusuz hepimiz için en önemli değerlerden. Nitekim 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, hem devlet erkanı hem de vatandaşlar tarafından türlü etkinliklerle kutlandı. 

Fakat Cumhuriyet rejiminin askeri darbelerle kesintiye uğradığı dönemleri de yaşadık. En son 15 Temmuz 2016'da TSK'ya sızmış FETÖ'cülerin tertip ettiği darbe, destansı millet direnişiyle alt edildi de Cumhuriyet bir kez daha kesintiye uğramaktan kurtuldu.

Anayasa'nın askıya alındığı, millet iradesinin askerin kontrolüne geçtiği darbe dönemlerinin ülkeye maliyet hep çok büyük oldu.

***

Darbe mekaniği işletilirken ülke önce kutuplaştırılır, kardeş ka

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hangi Kılıçdaroğlu'nun, hangi Akşener'in söylediği yalan? 25 Kasım 2020 | 0 Okunma Erdoğan gibi liderin olsun! 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Ak Parti'nin gücü; değişim ve reform 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Ah be Ahmet abi! 15 Kasım 2020 | 0 Okunma Azerbaycan bayrağı Karabağ'da! 11 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar