Azerbaycan bayrağı Karabağ'da!

Efsane şarkının sözleri gerçek oldu. Türkiye’nin desteği ile Azerbaycan bayrağı, işgalden kurtardığı Karabağ’da dalgalanacak. 44 gündür devam eden savaş, Ermenistan’ın ağır yenilgisiyle sona erdi.

Efsane şarkının sözleri gerçek oldu. Türkiye’nin desteği ile Azerbaycan bayrağı, işgalden kurtardığı Karabağ’da dalgalanacak.

44 gündür devam eden savaş, Ermenistan’ın ağır yenilgisiyle sona erdi.

Tarihi bir ana daha şahitlik ettik böylece.

Azerbaycan, Ermenistan işgali altındaki topraklarını geri kazandı.

Azerbaycan’ın, SSCB’den bağımsızlığını kazandığı ama askeri ve ekonomik yönden güçsüz olduğu bir dönemde Karabağ, Ermenistan tarafından işgal edilmişti. Tüm ülkeler Karabağ ve etrafındaki reyonların Azerbaycan toprağı olduğunu ve Ermenistan’ın burada işgalci konumunda bulunduğunu kabul ediyor fakat hakkaniyet ölçüsünde bir sulh için kimse gereğini yapmıyordu. Hatta tarafsız olması gereken Minsk dahi sorunu çözmek için Ermenistan’a baskı yapacağına işgalin statükoya dönüşmesi için zamana yayma ve kanıksatma siyaseti izlemekteydi. Tıpkı İsrail’in Filistin topraklarını işgali sürecinde olduğu gibi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hemşire Şırınga ve CHP medyası 25 Ocak 2021 | 1.999 Okunma Reform ve ittifaklar gündeminden kimler rahatsız? 21 Ocak 2021 | 329 Okunma Sözde genel başkanlık mı bu şimdi? 14 Ocak 2021 | 371 Okunma ‘Tarihin sonu' demişti biri! 11 Ocak 2021 | 470 Okunma İlker Başbuğ'a soralım: Ak Parti ne yapsaydı 15 Temmuz olmazdı? 07 Ocak 2021 | 935 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar