Allah ezanını, ezan 'biz'i korur

8 Mart günü Taksim'de nümayiş yapan ve işi ezan okunduğu sırada susacakları yerde ezanı protesto edercesine ıslıkları ikiye katlayan azgın azınlık için -tabii ki edep sınırları içinde-...

8 Mart günü Taksim'de nümayiş yapan ve işi ezan okunduğu sırada susacakları yerde ezanı protesto edercesine ıslıkları ikiye katlayan azgın azınlık için -tabii ki edep sınırları içinde- söylenebilecek çok şey var. Kimileri cevap vereceğiz diye o sınırı aştı ama daha kimse onların kendilerine layık gördükleri sıfatların üstüne çıkamadı. 

Zira toplumsal tüm değerlere karşı akıl-izan dışı bir saldırganlık içindeler. Cinsiyet ve rol olarak kadınlıklarını ve bizzat kendilerini her türlü kural tanımazlığın temsilcisi olarak resmetmekten geri durmadılar. 

"Yılın sürtüğü" çerçevesinin arkasına geçip hepsi bir hatıra fotoğrafı çektireceklerdi de zaman yetmedi, öyle bir durumdaydılar yani. 

Bir kere kadın haklarını savunmak sadece tekil kadınların yaşadığı mağduriyetleri, taciz ve şiddet olayla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Binali Yıldırım: Yapamayacağımız şeyin sözünü vermeyiz biz! 21 Mart 2019 | 4.492 Okunma Yeni-Haçlılara karşı ne yapmalıyız? 20 Mart 2019 | 4.365 Okunma Çocuklarımızı katil bilgisayar oyunlarından koruyabilir miyiz? 14 Mart 2019 | 4.686 Okunma Allah ezanını, ezan 'biz'i korur 13 Mart 2019 | 5.893 Okunma Muhalefetin beka sorunu 07 Mart 2019 | 4.399 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar