Allah ezanını, ezan 'biz'i korur

8 Mart günü Taksim'de nümayiş yapan ve işi ezan okunduğu sırada susacakları yerde ezanı protesto edercesine ıslıkları ikiye katlayan azgın azınlık için -tabii ki edep sınırları içinde-...

8 Mart günü Taksim'de nümayiş yapan ve işi ezan okunduğu sırada susacakları yerde ezanı protesto edercesine ıslıkları ikiye katlayan azgın azınlık için -tabii ki edep sınırları içinde- söylenebilecek çok şey var. Kimileri cevap vereceğiz diye o sınırı aştı ama daha kimse onların kendilerine layık gördükleri sıfatların üstüne çıkamadı. 

Zira toplumsal tüm değerlere karşı akıl-izan dışı bir saldırganlık içindeler. Cinsiyet ve rol olarak kadınlıklarını ve bizzat kendilerini her türlü kural tanımazlığın temsilcisi olarak resmetmekten geri durmadılar. 

"Yılın sürtüğü" çerçevesinin arkasına geçip hepsi bir hatıra fotoğrafı çektireceklerdi de zaman yetmedi, öyle bir durumdaydılar yani. 

Bir kere kadın haklarını savunmak sadece tekil kadınların yaşadığı mağduriyetleri, taciz ve şiddet olayla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya ne olacak sanıyordunuz? 16 Ekim 2019 | 2.488 Okunma Türkiye’ye rağmen bir şey yapamayacağını anlamayanların sonu... 10 Ekim 2019 | 2.292 Okunma Trump'ı aşan bir durum mu var? 09 Ekim 2019 | 2.366 Okunma İYİ Parti, CHP'yi terk mi ediyor? 02 Ekim 2019 | 2.809 Okunma İpotek siyasetçileri neyin peşinde? 26 Eylül 2019 | 2.378 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar