Allah ezanını, ezan 'biz'i korur

8 Mart günü Taksim'de nümayiş yapan ve işi ezan okunduğu sırada susacakları yerde ezanı protesto edercesine ıslıkları ikiye katlayan azgın azınlık için -tabii ki edep sınırları içinde-...

8 Mart günü Taksim'de nümayiş yapan ve işi ezan okunduğu sırada susacakları yerde ezanı protesto edercesine ıslıkları ikiye katlayan azgın azınlık için -tabii ki edep sınırları içinde- söylenebilecek çok şey var. Kimileri cevap vereceğiz diye o sınırı aştı ama daha kimse onların kendilerine layık gördükleri sıfatların üstüne çıkamadı. 

Zira toplumsal tüm değerlere karşı akıl-izan dışı bir saldırganlık içindeler. Cinsiyet ve rol olarak kadınlıklarını ve bizzat kendilerini her türlü kural tanımazlığın temsilcisi olarak resmetmekten geri durmadılar. 

"Yılın sürtüğü" çerçevesinin arkasına geçip hepsi bir hatıra fotoğrafı çektireceklerdi de zaman yetmedi, öyle bir durumdaydılar yani. 

Bir kere kadın haklarını savunmak sadece tekil kadınların yaşadığı mağduriyetleri, taciz ve şiddet olayla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Velev ki Rum'sun, mesele o değil anlamadın mı? 23 Mayıs 2019 | 2.658 Okunma CHP adayı gözlerini belertirken… 22 Mayıs 2019 | 6.184 Okunma Siyaseti kerih görenlerin siyaseti 01 Mayıs 2019 | 1.763 Okunma 'Türkiye ittifakı' MHP'yi neden rahatsız etsin? 25 Nisan 2019 | 3.780 Okunma Herkes kendine yakışanı yapıyor 24 Nisan 2019 | 1.499 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar