Zorluk

Genç kız her şeyden şikâyetçiydi. Hayat, çok zordu ve sürekli savaşmaktan, mücadele etmekten yorulmuştu. Bir problemi çözer çözmez, bir yenisi çıkıyordu karşısına. Genç...

Genç kız her şeyden şikâyetçiydi. Hayat, çok zordu ve sürekli savaşmaktan, mücadele etmekten yorulmuştu. Bir problemi çözer çözmez, bir yenisi çıkıyordu karşısına.
Genç kızın bu yakınmaları karşısında, mesleği aşçılık olan babası ona bir hayat dersi vermeye niyetlendi…
Bir gün onu mutfağa götürdü. Üç ayrı cezveyi suyla doldurdu ve ateşin üzerine koydu. Cezvelerdeki sular kaynamaya başlayınca, bir cezveye bir patates, diğerine yumurta, sonuncusuna da kahve çekirdekleri koydu. Daha sonra kızına tek kelime etmeden, beklemeye başladı. Genç kız, hiçbir şey anlamadığı bu faaliyeti seyrediyor ve sonunda karşılaşacağı şeyi görmeyi bekliyordu.
Ama o kadar sabırsızdı ki, sızlanmaya ve daha ne kadar bekleyeceklerini sormaya başladı.
Babası onun ısrarlı sorularına cevap vermedi.
Yirmi dakika sonra, adam, cezvelerin altındaki ateşi kapattı.
Birinci cezveden patatesi çıkardı ve bir tabağa koydu. İkincisinden yumurtayı çıkardı, onu da bir tabağa koydu. Ardından son cezvedeki kahveyi bir fincana boşalttı.
Kızına dönerek sordu: “Ne görüyorsun?”
“Patates, yumurta ve...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortaya karışık... 12 Ekim 2021 | 125 Okunma Nasihat tutmayanı musibet tutar 10 Ekim 2021 | 259 Okunma Oradan buradan… 05 Ekim 2021 | 100 Okunma Alışmış kursak bulamacını ister 03 Ekim 2021 | 147 Okunma Oradan buradan... 28 Eylül 2021 | 179 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar