Tebessüm

Kadın, avlanmanın kesinlikle yasak olduğu, yakalanınca yüklü para cezalarının kesildiği millî parkta, göl kenarında kucağında kocaman bir balıkla polis müdürüne yakalanır. "Avlanma izniniz var mı?" diye sorar polis müdürü.

Kadın, avlanmanın kesinlikle yasak olduğu, yakalanınca yüklü para cezalarının kesildiği millî parkta, göl kenarında kucağında kocaman bir balıkla polis müdürüne yakalanır. "Avlanma izniniz var mı?.." diye sorar polis müdürü. "Yok" der kadın, "Gerek de yok, çünkü bu benim evcil balığım... Ama tabii evde canı sıkılıyor. Ben de arada buraya gelip gölde bir müddet yüzdürüyorum, ıslık çalıyorum dönüp geliyor, alıp eve götürüyorum..."

"Tamamen palavra!" der polis müdürü, "Balıklar bu dediğinizi yapamaz..."
Kadın gayet sakin; “İnanın bu gerçek efendim. İsterseniz göstereyim" diye cevaplar. Polis müdürü "Tamam, görelim bakalım" der. Kadın balığı gölün derin sularına bırakır, aradan birkaç dakika geçer, polis müdürü kadına dönüp "Evet?" der.

“Evet ne?"

"Ne zaman geri çağıracaksın?”

"Neyi?"

“Balığı!”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mücadele 27 Ekim 2020 | 130 Okunma Ders almak 25 Ekim 2020 | 187 Okunma Mini mini mutluluk 20 Ekim 2020 | 53 Okunma Nasihat 18 Ekim 2020 | 653 Okunma Dünya fâni 13 Ekim 2020 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar