Kız evlat

Nişanlı çift evlenmeden önce aralarında konuşarak anlaşmış; "evlendiğimiz günün sabahına eve kim gelirse gelsin kapıyı açmayacağız" diye birbirlerine söz vermişti.O büyük gün...

Nişanlı çift evlenmeden önce aralarında konuşarak anlaşmış; "evlendiğimiz günün sabahına eve kim gelirse gelsin kapıyı açmayacağız" diye birbirlerine söz vermişti.
O büyük gün gelmiş, genç çift evlenmişti. Düğünün ertesi günü öğleye doğru ilk olarak damadın anne ve babası evli çiftleri görmeye geldi. Kapının hemen ardındaydılar. Kadın ve kocası birbirlerine baktılar, adam kapıyı açmak istedi ama eşi yaptıkları anlaşmayı hatırlatınca vazgeçti. Anne babası ise daha fazla beklemeyip gitti.
Aynı gün içerisinde bir süre sonra, gelinin ailesi geldi. Kapıyı çaldılar, çaldılar, açılmayınca, tam gideceklerdi ki kadın kapıya yöneldi. Bunu gören adam "ama anlaşmıştık, bana söz vermiştin!" dedi. Kadının gözleri dolmuştu, "Bunu yapamam” diye fısıldadı ve kapıyı açtı.
Eşi hiçbir şey söylemedi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tamah 29 Kasım 2020 | 133 Okunma Oradan buradan… 24 Kasım 2020 | 65 Okunma Eşek hoşaftan ne anlar 22 Kasım 2020 | 472 Okunma Formülün hükmü daimî... 17 Kasım 2020 | 88 Okunma Tatlı yiyelim tatlı konuşalım 15 Kasım 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar