Kız evlat

Nişanlı çift evlenmeden önce aralarında konuşarak anlaşmış; "evlendiğimiz günün sabahına eve kim gelirse gelsin kapıyı açmayacağız" diye birbirlerine söz vermişti.O büyük gün...

Nişanlı çift evlenmeden önce aralarında konuşarak anlaşmış; "evlendiğimiz günün sabahına eve kim gelirse gelsin kapıyı açmayacağız" diye birbirlerine söz vermişti.
O büyük gün gelmiş, genç çift evlenmişti. Düğünün ertesi günü öğleye doğru ilk olarak damadın anne ve babası evli çiftleri görmeye geldi. Kapının hemen ardındaydılar. Kadın ve kocası birbirlerine baktılar, adam kapıyı açmak istedi ama eşi yaptıkları anlaşmayı hatırlatınca vazgeçti. Anne babası ise daha fazla beklemeyip gitti.
Aynı gün içerisinde bir süre sonra, gelinin ailesi geldi. Kapıyı çaldılar, çaldılar, açılmayınca, tam gideceklerdi ki kadın kapıya yöneldi. Bunu gören adam "ama anlaşmıştık, bana söz vermiştin!" dedi. Kadının gözleri dolmuştu, "Bunu yapamam” diye fısıldadı ve kapıyı açtı.
Eşi hiçbir şey söylemedi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mesaj net 10 Aralık 2019 | 75 Okunma Hayat 08 Aralık 2019 | 88 Okunma Ağır konuşmak!.. 03 Aralık 2019 | 128 Okunma Pazar fıkrası 01 Aralık 2019 | 855 Okunma Şamaroğlanı 26 Kasım 2019 | 102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar