Suriye’de savaş devam etmelidir!

Oslo Süreci ile başlayan İsrail-Filistin barış görüşmeleri rayından çıkartıldığına göre, bölgeye barış getirecek tek güç, Allah korusun Türkiye olabilir. Bunu sağlamış...

Oslo Süreci ile başlayan İsrail-Filistin barış görüşmeleri rayından çıkartıldığına göre, bölgeye barış getirecek tek güç, Allah korusun Türkiye olabilir. Bunu sağlamış bir Türkiye, maazallah Filistinlilerden yana ağırlığını koyar ve ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşıma kararını protesto için İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul Zirvesi’ni toplamadaki başarısı gibi, uluslararası girişimlerle NeoConların planlarını da bozabilir.

Nedir bu plan? İran’ı İranlılara, Yemen’den Lübnan’a tüm bölgeyi Sünni Müslümanlara zindan eden molla rejiminin sebep olduğu hoşnutsuzluğu bahane ederek Suudi Arabistan’ı ve Körfez İşbirliği Teşkilatı üyelerini İsrail’i kayıtsız-şartsız tanımaya itmek... Bu ülkelerde, veliaht Muhammed bin Salman gibi hırslı-hevesli genç siyasetçileri destekleyerek, onları sadece ülkelerinin değil, fakat aynı zamanda tüm İslam aleminin reformcu geleceği gibi takdim eden medya yayınları ile parlatmak. Ve tabii bu arada Vahabi Selefizmi’ni, Şia ve Sünni “aşırılıklar” arasında ılımlı orta yol olarak sunmak.

Türkiye, yaşatabildiği Osmanlı ekolleriyle, fıkıhta,
kelamda, modern hukuk ve düşün alanlarında felsefesiyle, modern edebiyatıyla, Avrupa’da tanınmış sanatıyla, 17-25 Aralık ve Gezi kalkışmasından bu yana ayakta duran sanayi ve ekonomisiyle, bu planı bozabilecek tek güç. Hele Kobani olaylarına yol açan tahrik fark edilerek, hendek savaşları zamanında önlenebilmiş olsaydı Türkiye, iç barışıyla bölgedeki tüm etnik sorunlara da örnek olacaktı. Bunu önlemek için, NeoConların güdümündeki ABD Dışişleri ve Savunma bakanlıkları kuzey Suriye’de ve Batı Irak’ta terör koridorları planını devreye soktu. Ve bu plan hâlâ devam ediyor... 20 bin TIR dolusu ağır silah sevkiyatı bunun için sürüyor ve sırf bu sebeple Suriye’ye barış gelmesini önlemek için ne mümkünse yapılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çin’le temas bildiriyle değil, görüşmeyle olmalı 21 Şubat 2019 | 0 Okunma Pakistan’da mezhep kavgası kışkırtılıyor 18 Şubat 2019 | 3.588 Okunma İran’da rejimin 40’ıncı yılı 14 Şubat 2019 | 4.491 Okunma Batı’nın Suriye için ‘Fake’ barış çağrısı 11 Şubat 2019 | 161 Okunma Uluslararası darbe ahlaksızlığı 07 Şubat 2019 | 401 Okunma
TÜM YAZILARI