Zor dönem zor maç

G.SARAY için en zor haftaların geldiği ve problemlerin giderek büyüyeceği bir dönem başlıyor. Artan maç trafiği, milli maç araları ve eksikler derde dert katacak. Tabii bu sorunların oluşumunda en önemli etken...

G.SARAY için en zor haftaların geldiği ve problemlerin giderek büyüyeceği bir dönem başlıyor. Artan maç trafiği, milli maç araları ve eksikler derde dert katacak. Tabii bu sorunların oluşumunda en önemli etken forvetsizlik. Sanırım yönetim, Gomis’in gidişinin bu denli büyük etkisi olacağını hesaplayamadı.

 

Ev sahibi ekip, Bursaspor karşısında maça her ne kadar istekli başlasa da devamı beklenen gibi olmadı. Aslında, maçın başında yoğun tempo ve baskı isteğinin sebebi, bir an önce öne geçmek ve rahatlamak. Çünkü, berabere giden maçta risk ve rakip direnci artıyor. Bursaspor, maçın başından sonuna çekilmeden, çekinmeden, çemkirmeden oynadı. Maçın hikayesi de böyle geçti. İlk yarıda planda olmayan 3 zorunlu değişiklik ile sıfırlanan hamle gücü, devamında ilk yarıdaki oyunda etkisi ve katkısı olmayan Belhanda ile 1 kişi daha eksik oynamak ve Samet Hoca’nın aldığı önlemler... Galatasaray için Gomis gittikten sonra en kritik oyuncu Rodrigues oldu. Rakipler artık Rodri’ye kademeli savunma yapıyor ve başarılı oluyor. Takımda üretken olabilecek başka oyuncu olmayınca sistem kilitleniyor.

EREN VARSA OYNAR

Fakat herşeyin ötesinde, neden takımda forvet yok iken tek forvet Eren yedek bekliyor? Sebebi performans olamaz çünkü elde daha iyisi yok hatta başka da yok. Eren’in formu kötü olsa dahi oynar zira, o bölgenin ihtiyacını karşılayacak özellikler sadece Eren’de var. Dolayısı ile Eren ile başlamamak hataydı.

SAMET HOCA BİLE BEKLEMEZDİ

Maçın ilk yarısı, Samet Hoca’nın planladığı şekilde geçti. Aslında biraz planladığı ve daha fazlası da yaşanan sakatlıklar sonrası planladığından öte şekilde iyi geçti. Maçın ikinci yarısı, Samet Hoca değişiklik avantajlarını bir bir kullanarak, bir ara üst üste net pozisyonlara girdiği ve maçı koparacağı bir bölüme sahne oldu. O bölümden sağlam çıkan Galatasaray beraberlik golünü Eren’le bulduktan sonra gaza bastı ve tempoyu iç saha seviyesine çekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek kale derbide büyük kayıp 15 Nisan 2019 | 211 Okunma Maçı kazandı ama defansı kaybetti 07 Nisan 2019 | 135 Okunma Kazanmadan kazanmak 03 Nisan 2019 | 170 Okunma Diagne sorununu çöz şampiyon ol 18 Mart 2019 | 238 Okunma Best of Muslera 12 Mart 2019 | 128 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar