Türkiye’ye karşı ittifak yaptılar

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı emniyet güçleri, Barış Pınarı Harekâtı çerçevesinde kendilerine verilen emirleri harfiyen uyguluyor ve önemli...

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı emniyet güçleri, Barış Pınarı Harekâtı çerçevesinde kendilerine verilen emirleri harfiyen uyguluyor ve önemli başarılar elde ediyor.

Sivillerin zarar görmemesi için büyük gayret gösteriliyor. Mehmetçik bir taraftan da gittiği bölgelere insani yardım ulaştırıyor. MİT’in Suriye ve Irak’tan sağladığı bilgiler şu ana kadar çok işe yaradı.

Diplomasi masasında ise Türkiye hiç olmadığı kadar yalnız. Neredeyse bütün dünyaya karşı tek başımıza mücadele veriyoruz. ABD, Avrupa Birliği, Rusya ve Çin, Türkiye’nin Suriye operasyonunu bitirmesini istiyor.

Bu ülkelerin çoğu harekât için “işgal” ifadesini kullanıyor. Birçok alanda ezeli rekabet içinde olan Rusya ve ABD, Kuzey Suriye’de anlaştı ve Türkiye’nin önünü kesti. Macaristan, Azerbaycan, Katar, Pakistan gibi ülkelerin desteği moral açısından önemli ancak bu ülkelerin hiçbiri belirleyici aktör değil.

İşin dramatik yanı, Türkiye’nin her fırsatta yardıma koştuğu Ortadoğu ülkelerinin bir araya geldiği Arap Birliği, blok olarak karşımızda. Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da PKK’ya destek verecek düzeyde bir Türkiye nefreti hâkim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yerli üreticiler destek bekliyor 16 Kasım 2019 | 2.575 Okunma Lobiler neden Türkiye’ye karşı? 14 Kasım 2019 | 2.719 Okunma Müttefiklik can çekişiyor 12 Kasım 2019 | 2.494 Okunma Türkiye’de üretilen C-HR yenilendi 11 Kasım 2019 | 311 Okunma Osmanlı inançlara saygılıydı 09 Kasım 2019 | 2.438 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar