Teknoloji devleri de sağlığın hizmetinde

Koronavirüs salgını bütün dünyada sarsıcı gelişmelere neden olurken, sadece hükümetler ve otoriteler değil şirketler de değişen koşullara uyum sağlayacak tedbirler alıyor.

İnternet ve bilgisayar teknolojileri sayesinde birçok iş kolunda uzaktan çalışmak mümkün olabildi. Google, Amazon, Microsoft, IBM, Facebook, Bosch gibi devler özellikle bu dönemde uzman oldukları alanlarda hayatı kolaylaştıracak teknoloji çözümlerini geliştirmeye hız verdiler.

Önümüzdeki süreçte teknoloji kuruluşlarının insan sağlığına daha fazla konsantre olacaklarını göreceğiz. İnsan sağlığı ile teknolojiyi özellikle tüketici elektroniğinde bir araya getiren kuruluşların başında ABD’li Apple var.

Dünyada en fazla insan ölümlerine neden olan sorunlar arasında en üst sırada kalp ve damar hastalıkları geliyor. Apple uzunca bir süredir cep telefonları ve akıllı saatleriyle insanları spora, hareket etmeye teşvik ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Umut verici haberler var 28 Mayıs 2020 | 2.914 Okunma F-16’lar Hafter’i hedef alabilir! 23 Mayıs 2020 | 3.988 Okunma Türkiye’nin yumruğu BAE’ye inmek üzere 21 Mayıs 2020 | 7.479 Okunma O şehri salgın bile durduramadı 19 Mayıs 2020 | 2.889 Okunma Hyundai'nin yeni sporcuları 18 Mayıs 2020 | 1.602 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar