“Sözde müttefik!”

Amerika Birleşik Devletleri’nde Joe Biden yönetiminin Türkiye bakımından ne kadar sıkıntılı geçeceğinin bir somut işareti daha geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Joe Biden yönetiminin Türkiye bakımından ne kadar sıkıntılı geçeceğinin bir somut işareti daha geldi. Yeni Başkan Joe Biden’in Dışişleri Bakanı olmasına kesin gözüyle bakılan Antony Blinken, Türkiye için yazımın başlığındaki “sözde müttefik” ifadesini kullandı. Blinken, Türkiye’nin, ABD’nin stratejik rakibi Rusya’dan S-400 füzesi almasının asla kabul edilemeyeceğine işaret ederken gerekli olması halinde daha sert yaptırımların gelebileceğini ifade etti.

Görev süresi dün sona eren Donald Trump, Türkiye’ye yönelik S-400 ambargolarını olabildiğince geciktirmeye çalışmıştı. Ancak Trump, yasal zorunluluk gereği, kısaca CAATSA olarak bilinen yaptırımlardan bazılarını seçmek ve uygulamaya koymak durumunda kalmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikan karşıtlığı rekor düzeye ulaştı 18 Şubat 2021 | 51 Okunma Türkiye 50 yıl daha savaşsın istiyorlar 16 Şubat 2021 | 215 Okunma Başarı tasarımda gizli 15 Şubat 2021 | 86 Okunma Yazıcıdan çıktı alanlar kulübü 13 Şubat 2021 | 120 Okunma Muhalefetin itirazları ve yeni anayasa 11 Şubat 2021 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar