Patronlar hataları dinlemeye hazır mı?

Doğuş Grubu, otomotivden medyaya, enerjiden inşaat sektörüne kadar bir dizi alanda faaliyeti bulunan Türkiye’nin en önemli topluluklarından biri durumunda.

Grup, bir süre önce mali açıdan sarsıntılı bir sürece girmiş, Ferit Şahenk “Varlıklarını Türkiye’den çıkarıyor” eleştirileriyle karşılaşmıştı. Ferit Şahenk bu süreçte bankalarla anlaşarak yeni bir yol haritası açıkladı ve bizzat topluluğun direksiyonuna geçti.

Doğuş Grubu yeni önlemler çerçevesinde kimi varlıklarını satma kararı aldı. Özel sektörün büyüklerinden olması ve Volkswagen gibi tanınmış bazı markalarla distribütörlük anlaşması bulunması nedeniyle Doğuş Grubu’nun aldığı kararlar kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

Hatta bir süredir Volkswagen’in Türkiye’de otomobil üretim kararını alması hâlinde Doğuş Otomotiv’le olan mevcut anlaşmasını sona erdirebileceği iddia ediliyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teknoloji devleri de sağlığın hizmetinde 28 Mart 2020 | 2.292 Okunma Almanya ve G. Kore 24 Mart 2020 | 4.557 Okunma Arazide ve yolda Discovery farkı 23 Mart 2020 | 2.003 Okunma Tahminimizden uzun sürebilir 21 Mart 2020 | 2.779 Okunma Şimdi hatalarımızla hesaplaşma zamanı 19 Mart 2020 | 2.904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar