Otoda talebi ekimde karşılaşırız

Otomotiv sektörünün önde gelen yöneticilerinden Ali Haydar Bozkurt, artan fiyatlara karşı fırsatçılarla mücadele edilmesi ve ikinci elin mutlaka düzenlenmesi çağrısında bulundu.Toyota Türkiye Pazarlama ve...

Otomotiv sektörünün önde gelen yöneticilerinden Ali Haydar Bozkurt, artan fiyatlara karşı fırsatçılarla mücadele edilmesi ve ikinci elin mutlaka düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, birikmiş birkaç yıllık talebin yanı sıra bu yılın talebi de eklenince müşterilerin 2-3 ay araç beklemek zorunda kaldığını söyledi. Bozkurt, “Bu durum çok uzun sürmez. Eylülekimden sonra korkulduğu gibi koronada ikinci dalga olmazsa, talebi karşılamaya başlarız” dedi.

Otomobil talebindeki patlamayı nasıl açıklıyorsunuz?

2018’den itibaren ertelenen bir talep vardı. Hem filo hem perakende pazarı çok düşmüştü. Araçlar belli bir yaşa geldi. Değişim zamanı. Özellikle bireysel müşteriler, toplu taşımadan ziyade bireysel araçlarını kullanmayı güvenli bulduğu için alım başladı.

Sıfır araç bulmak zor, ikinci elde de fiyatlar çok yüksek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Depremin haber ömrü birkaç saat 26 Eylül 2020 | 57 Okunma 2024 yılına kadar dayanabilir miyiz? 24 Eylül 2020 | 371 Okunma Korona günlerinde etkinlik olmalı mı? 22 Eylül 2020 | 43 Okunma Bütün engelleri aşmak için geldi 21 Eylül 2020 | 130 Okunma 2021 İstanbul’da metro yılı olacak 18 Eylül 2020 | 219 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar