Nefret söylemi

İnternet ortamında çamur atmadan, küfür ve hakaret etmeden görüş bildirmeyi başaramayacak mıyız? Maalesef bu mesele çok yaygın ve büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve...

İnternet ortamında çamur atmadan, küfür ve hakaret etmeden görüş bildirmeyi başaramayacak mıyız? Maalesef bu mesele çok yaygın ve büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak’ın dünyaya yeni gelen bebekleriyle ilgili olarak atılan çirkin paylaşım, sosyal medyadaki nefret söyleminin hangi boyutlara ulaştığını bir kez daha gösterdi.

Bunları yapanlar sadece ahlak dışı tutum ortaya koymakla kalmıyor aynı zamanda sosyal medyayı faydalı bulup o mecraları kullananların uzaklaşmasına neden oluyorlar. Kısa süre önce TÜRGEV Başkanı Dr. Fatmanur Altun ile “Çevrimiçi Zorbalığı Engelleme Kampanyası” sırasında CNN Türk’te bu konuları konuşmuştuk.

İnternet ortamında üç kategori görüyorum:

Bu nedenle, naçizane diyorum ki; bir paylaşım veya görüntünün üzerine atlamadan önce doğruluğundan emin olun. Kışkırtıcı ve tehlikeli içeriklere karşı uyanık ve dikkatli olun. Beğeni (Like) almayı hayatın en önemli şeylerinden biri görmeyin.

Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı İmparatorluğu’nun aynı zamanda Avrupa devleti olduğunu gösteren bir liderdi. Kendisini Roma’nın da hükümdarı olarak kabul ediyordu. Çağının çok ötesinde vizyona sahip çok güçlü bir hükümdardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Otoda talebi ekimde karşılaşırız 03 Ağustos 2020 | 178 Okunma Liberal dünyadan uzaklaşıyor muyuz? 01 Ağustos 2020 | 170 Okunma Çılgın hedef 30 Temmuz 2020 | 143 Okunma Dostlar ittifakı 29 Temmuz 2020 | 113 Okunma Türkiye, Avrupa'dan daha hızlı toparlanıyor 27 Temmuz 2020 | 221 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar