Kılıçdaroğlu’nun tercihleri kazandı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Ekrem İmamoğlu adını ortaya attığında parti içinden ve dışından çok tepki gelmişti.

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dışında bilinirliği olmayan İmamoğlu’nun adaylığının büyük risk olduğu, hele AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım karşısında şansının yüksek olmadığı konuşuluyordu. Kılıçdaroğlu “Temiz bir isim ve taze kan” olarak gördüğü İmamoğlu’ndan umutluydu. Nitekim kararının arkasında durdu, adı çok daha fazla geçen ve siyasi arenada popüler olan isimlere yönelmedi.

Benzer durum Ankara için de geçerli. Mansur Yavaş ismi üzerinde karar kıldı ve İYİ Parti ile uzun bir müzakere yürüttü. Yavaş’ın tam olarak CHP tabanını temsil etmediği, AK Parti’nin başkente bütün ağırlığını koyacağı ve CHP adayının zorlanacağı iddiaları da boşa çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Almanlar şov yapıyor 11 Eylül 2019 | 2.212 Okunma Dünyayı kurtaracak teknoloji adımları 10 Eylül 2019 | 2.164 Okunma Emine Erdoğan farkındalık yaratıyor 05 Eylül 2019 | 3.119 Okunma Salda Gölü’nde yapılaşmaya izin yok 03 Eylül 2019 | 4 Okunma Türkiye Batı’ya sırtını dönmüyor 31 Ağustos 2019 | 2.783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar