Kılıçdaroğlu acele etmez

Seçim tartışmaları yeniden bütün sıcaklığıyla gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konu farklı zamanlarda kendisine sorulduğunda “Seçimler zamanında, 2023’te yapılacak”...

Seçim tartışmaları yeniden bütün sıcaklığıyla gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konu farklı zamanlarda kendisine sorulduğunda “Seçimler zamanında, 2023’te yapılacak” demişti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de benzer yorumlarda bulunmuştu. Millet İttifakı ve genel olarak muhalefet bloku ise seçimlerin erkene alınması çağrılarını yineliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Deva Partisi lideri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi lideri Ali Babacan’ın bu yönde çağrıları oldu. Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan. Peki, Millet İttifakı’nı kim temsil edecek?

Partiler farklı adaylar mı çıkaracak, ortak bir isim üzerinde mi uzlaşılmaya çalışılacak? Bir süredir CHP’nin adayının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olacağı ileri sürülüyor. CHP liderinin bu yönde kesinleşmiş bir açıklaması yok. TBMM’de grup konuşmasındaki bir sözü üzerinden bu çıkarım yapılıyor.

ALTACA’NIN TÜRKÜSÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi dünyada fiziki eyleme dönüşen en sert kavgaların yaşandığı parlamentolar arasında. Erkek milletvekillerinin bağıra çağıra birbirlerine sataştığı, sayıca hayli az olan kadınların söz almakta zorlandığı bir yer görünümünde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yangın üzerinden kavga yakışmıyor 03 Ağustos 2021 | 51 Okunma Bunları asla yapmayın 02 Ağustos 2021 | 155 Okunma Gelecekte daha çok yangın yaşanabilir 31 Temmuz 2021 | 30 Okunma Türkiye obezitede Avrupa şampiyonu 29 Temmuz 2021 | 85 Okunma Ölümlü kazaları azaltan otoyollar 27 Temmuz 2021 | 214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar