İnançlara saldırı özgürlük değildir

Küresel düzeyde bu kadar çatışma varken ve din ayrılıkları sebebiyle her yerde oluk oluk kan akarken liderlerin daha sorumlu davranması beklenir.

Küresel düzeyde bu kadar çatışma varken ve din ayrılıkları sebebiyle her yerde oluk oluk kan akarken liderlerin daha sorumlu davranması beklenir. Fransa, Almanya, İngiltere ve ABD gibi büyük ülkeleri yönetenlerin yaptığı açıklamalar ve tutumları belirleyici oluyor. Milyarlarca insanın inançlarını ve kutsal sembollerini siyasi çıkar uğruna ayaklar altına almanın kabul edilebilir yanı yok. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, oyların aşırı sağ partilere yönelişini durdurmak için en olmayacak yöntemleri deniyor.

Uluslararası düzeyde infiale yol açan Hazreti Muhammed’le ilgili karikatürleri kamu binalarına yansıtmak anlaşılır değil. Bu akıldışı hamlelerin medeniyetler arasında çatışma yaratacak türden kışkırtıcı girişimler olduğunun söylenmesi gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en güçlü ve sert tepki veren lider oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’ye gözdağı 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Uygun fiyata SUV deneyimi 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Bülent Arınç’ın çıkışına dair 21 Kasım 2020 | 0 Okunma 2021 daha kötü bir yıl mı olacak? 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Aşı ne zaman gelir? 17 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar