İddialı bir üniversite geliyor

Her fırsatta Türkiye’nin farklı üniversitelerine gidip gençler ve akademisyenlerle bir araya geliyorum. Eğitim, ülkemizin bir numaralı konusu. Üzerine titrememiz gereken milyonlarca başarılı ve yetenekli gencimiz var.

Kendi kabiliyet ve istekleri doğrultusunda yönlendirilebilirlerse eminim ki Türkiye’nin çehresini değiştirecek işlere imza atacaklar. Bu hafta İstanbul Başakşehir’de İbn Haldun Üniversitesi’ni ziyaret ettim, Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan ile sohbet ettik.

Bu üniversiteyle ilgili izlenimlerimi aktarmadan önce Erdoğan’ın tanıklık ettiğim bazı faaliyetlerine dair notlar aktarayım: Bilal Erdoğan, eğitim, bilim ve kültür alanında bir dizi çalışmalar yapıyor, projelere katkı sağlıyor. Bunlar arasında vakıflar da var. Geçen sene Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İlim Yayma Ödülleri, Türkiye’de bilim hayatında çalışmaların teşvik edilmesi adına ciddi bir girişim olmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hâlâ anlaşma şansımız var 13 Ağustos 2020 | 2.521 Okunma Ortadoğu’dan bize bir hikaye çıkmaz 11 Ağustos 2020 | 2.284 Okunma Elektrikli gelecek 10 Ağustos 2020 | 2.565 Okunma Bize bir uçak lazım 09 Ağustos 2020 | 505 Okunma Ortadoğu’dan alınacak dersler 06 Ağustos 2020 | 233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar