İddialı bir üniversite geliyor

Her fırsatta Türkiye’nin farklı üniversitelerine gidip gençler ve akademisyenlerle bir araya geliyorum. Eğitim, ülkemizin bir numaralı konusu. Üzerine titrememiz gereken milyonlarca başarılı ve yetenekli gencimiz var.

Kendi kabiliyet ve istekleri doğrultusunda yönlendirilebilirlerse eminim ki Türkiye’nin çehresini değiştirecek işlere imza atacaklar. Bu hafta İstanbul Başakşehir’de İbn Haldun Üniversitesi’ni ziyaret ettim, Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan ile sohbet ettik.

Bu üniversiteyle ilgili izlenimlerimi aktarmadan önce Erdoğan’ın tanıklık ettiğim bazı faaliyetlerine dair notlar aktarayım: Bilal Erdoğan, eğitim, bilim ve kültür alanında bir dizi çalışmalar yapıyor, projelere katkı sağlıyor. Bunlar arasında vakıflar da var. Geçen sene Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İlim Yayma Ödülleri, Türkiye’de bilim hayatında çalışmaların teşvik edilmesi adına ciddi bir girişim olmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Niyetler paylaşıldı sonuçlar izlenecek 15 Haziran 2021 | 68 Okunma Premium sınıfta Almanlara rakip 14 Haziran 2021 | 125 Okunma Engelliler için daha çok erişim 12 Haziran 2021 | 18 Okunma Ambargolar TSK’yı derinden etkiliyor 10 Haziran 2021 | 516 Okunma Depremin faturası çok ağır olacak 08 Haziran 2021 | 34 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar