Hatalardan ders çıkabildik mi?

15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasının üzerinden yaklaşık 5 yıl geçti. Demokratik kurumları devirip yönetimi ele geçirmeyi hedefleyen karanlık yapı duvara çarpmasaydı bugün bambaşka bir Türkiye...

15 Temmuz 2016 darbe kalkışmasının üzerinden yaklaşık 5 yıl geçti. Demokratik kurumları devirip yönetimi ele geçirmeyi hedefleyen karanlık yapı duvara çarpmasaydı bugün bambaşka bir Türkiye ortamında yaşıyor olacaktık.

Halkın iradesi ve cesareti Türkiye’yi bir felakete sürüklenmekten son anda kurtardı.

Olup bitenleri anlamak için darbe kalkışmasının ardındaki Fethullahçı Terör Örgütü’nün devlet içinde yıllar boyunca nasıl adım adım örgütlendiğine iyi bakmak gerekir.

Hukuk dışı yapılar açık kaynakları propaganda amaçlı çok etkin kullanırlar. Gizlenmek ve kamufle olmak konusunda da hayli başarılıdırlar.

FETÖ yapılanması “Cemaat” veya “Hizmet” adıyla kimi zaman insani yardım çalışmalarında kimi zaman Türkçe olimpiyatları gibi kültürel içerikli bir faaliyette boy gösteriyor, sempati toplamaya çalışıyordu. Yıllar içinde Türkiye’nin en önemli kurumlarına sızmakla kalmayıp ele geçirme aşamasına geldiler.

Bu kurumların başında

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayram zehir olmasın! 19 Temmuz 2021 | 9 Okunma İklim krizi 17 Temmuz 2021 | 29 Okunma Hatalardan ders çıkabildik mi? 15 Temmuz 2021 | 27 Okunma İsrail ile yeni bir başlangıç 15 Temmuz 2021 | 86 Okunma Irkçılar coştu 13 Temmuz 2021 | 40 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar