“Güçleri birleştirelim deprem riski büyük”

Başlıktaki bu ifadeler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ait. Eylül ayında kendisiyle yaptığımız görüşmede yine bu konuyu vurgulamış ve depremin İstanbul...

Başlıktaki bu ifadeler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ait. Eylül ayında kendisiyle yaptığımız görüşmede yine bu konuyu vurgulamış ve depremin İstanbul için en büyük tehdit olduğunu söylemişti. İmamoğlu “Bu bir seferberlik meselesi. Kimse tek başına ‘bu işi ben çözeceğim’ diyemez. Bu şehirde yaşanacak deprem Türkiye için millî güvenlik sorunudur.

Bakanlık, valilik, belediye, İTO, İSO, MÜSİAD, TÜSİAD… Herkesin katılacağı âdeta bir Ombudsman modeliyle yürümemiz gerekir. İddia ediyorum, bu ortam oluşursa 10 yılda çok büyük yol alırız” demişti. İmamoğlu hiç vakit kaybetmeden şehrin farklı noktalarında yoğun çalışma içine gireceklerini söylemişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Gürpınar Siteler Bölgesi’ndeki kentsel dönüşüm adımlarını izlemek üzere Beylikdüzü’ne gittim. Bu bölgede binalar çok sıkıntılı durumda, yıllardır çözülemeyen kentsel dönüşüm açmazı sorunu karmaşık hale getirmiş. Beylikdüzü Belediyesi ve KİPTAŞ arasında sağlanan anlaşma ile bu riskli durumun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hâlen 20 araçla hasarlı binalar için ücretsiz ön tespit hizmeti verdiklerini söyledi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, benim de izlediğim törende İmamoğlu’nun şahitliğinde proje için protokol imzaladı. İlk etapta 260 dairenin dönüşümü sağlanacak. İmamoğlu, bu rakamın İstanbul’un geneli düşünülünce oldukça düşük olduğunun, çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küçük sınıfın büyük oyuncusu 30 Kasım 2020 | 112 Okunma Dünya İstanbul’u bir de böyle görsün 28 Kasım 2020 | 88 Okunma “Kadına şiddetin komedisi olmaz” 26 Kasım 2020 | 408 Okunma Türkiye’ye gözdağı 24 Kasım 2020 | 1.417 Okunma Uygun fiyata SUV deneyimi 23 Kasım 2020 | 698 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar