Frig medeniyetiyle dünyaya açılıyor

Afyonkarahisar, millî mücadelenin en çetin yaşandığı illerimizden. Günümüze yaklaşırken Afyon, ticaretin farklı alanlarında öne çıkmış, coğrafi konumunun avantajıyla da...

Afyonkarahisar, millî mücadelenin en çetin yaşandığı illerimizden. Günümüze yaklaşırken Afyon, ticaretin farklı alanlarında öne çıkmış, coğrafi konumunun avantajıyla da başarılı yerlerden biri hâline gelmiş. Sucuk başta olmak üzere güçlü gıda endüstrisi ve Türkiye’nin bir numaralı termal tesisleri burada.

Üretim, ihracat ve istihdam sıralamalarında güçlü bir yer Afyon. Daha önce değerli dostum, dünyanın sayılı müzik koleksiyonerlerinden işadamı Şükrü Demirayak’ı ziyaret etmek için iki kez Afyon’a gitmiştim. Cumartesi günü CNN Türk’teki programımın ardından otomobile atlayıp tekrar Afyon’a gittim.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ile buluştuk. Müstakbel Kebap’ta yemek yiyerek turumuza başladık. Afyon’a yolunuz düşerse, mutlaka gitmenizi öneririm, pandemi ve hijyen kurallarını esas alan güzel bir servis ve harika bir mutfağı var.

Vali Gökmen Çiçek, daha önce İçişleri Bakanlığı’nda Personel Genel Müdürü olarak görev yapmıştı. Kamuda tanınan, güvenilen ve sevilen bir isim. Çalışkanlığını duymuştum ancak anlatanların ne demek istediğini Afyon’a gidince anladım. Vali Çiçek, son derece sıcak ve mütevazı, tam bir proje insanı.

Vali, Afyon’u sadece kuzey-güney hattında seyahat edenlerin soluklandığı bir yer kimliğinden çıkarmak istiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sokak hayvanlarıyla ortak yaşam kültürü 24 Ekim 2020 | 54 Okunma Trabzon turizmde bir yıldız olabilir 22 Ekim 2020 | 219 Okunma 171 milyon Euro yatırımla geldi 19 Ekim 2020 | 289 Okunma Genç Osman’ın katledildiği yer 17 Ekim 2020 | 232 Okunma Türkiye bu adamı konuşuyor 15 Ekim 2020 | 951 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar