Fındığımıza sahip çıkalım

Atatürk’ün 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan milli mücadele, dünya tarihine geçen bir kahramanlık örneğidir...

Bu süreç Anadolu’nun kaderi açısından tıpkı Çanakkale destanı gibi bir kırılma noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve bu yolda hayatlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

19 Mayıs için Karadeniz’deydim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin zirvesi de oradaydı. Gerçekten görkemli ve anlamlı bir birliktelikte kutladık, bir ve beraber olduk. Samsun buluşmasından bir gün önce Ordu’da Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Karadeniz Meclisi’nde bir araya geldik.

Bir ülkenin ayakta kalabilmesinin güçlü olabilmesinin yolu ekonomik performansıyla yakından ilgilidir. Dünyanın ilk 20 ekonomisi arasında yer alan Türkiye’nin milli gelirini artırması, orta gelir tuzağından kurtulması ve kırılganlıklarını aşabilmesi için Anadolu şehirleri hayati önemde. Bu nedenle birkaç saatliğine bile olsa Türkiye’nin farklı noktalarına uçup ekonomi alanında atılan adımları yakından izliyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni Octavia ile hedef ilk beş 18 Kasım 2019 | 2.585 Okunma Yerli üreticiler destek bekliyor 16 Kasım 2019 | 2.576 Okunma Lobiler neden Türkiye’ye karşı? 14 Kasım 2019 | 2.719 Okunma Müttefiklik can çekişiyor 12 Kasım 2019 | 2.495 Okunma Türkiye’de üretilen C-HR yenilendi 11 Kasım 2019 | 311 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar