Buz ve kara meydan okuduk

Posta Gazetesi Yazarı Hakan Çelik'in bugünkü (07.02.2022)’’ Buz ve kara meydan okuduk ‘’ başlıklı yazısı.

BOM Akademi'nin artık gelenekselleşen ‘kar ve buz sürüşü etkinliği’ 1-5 Şubat tarihleri arasında Kars Ardahan Çıldır’da gerçekleştirildi. Çıldır Gölü üzerinde BMW ve MINI otomobiller ile BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde buz sürüşünün keyfine varılırken, ikonik Land Rover Defender araçlar ile karla kaplı yollarda maceranın peşinden gidildi.

Benzerleri Kuzey Avrupa ülkelerinde yapılan adrenalin dolu etkinlikte; donmuş Çıldır Gölü üzerinde BMW ve MINI otomobiller ile gerçekleştirilen buz sürüşü ve Kısır Dağı’nda Land Rover Defender araçlar ile yapılan Land Rover Experience off-road kar sürüşü adrenalin ve keyif dolu anlara sahne oldu.

Daha önce İsveç, Finlandiya ve Avusturya gibi ülkelerde buz ve kar sürüşü etkinliklerine katılmıştım. Borusan’ın Türkiye’de düzenlediği faaliyetin, uluslararası rakiplerinden hiçbir farkı yoktu. Buz kalınlığı 40 santimetreyi aşan Çıldır Gölü üzerinde ‘temel eğitim’, ‘drift’ ve ‘yarış pisti’ olmak üzere toplam 3 parkurda sürüş gerçekleştirdik.

BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde hem standart kış lastikleri hem de çivili yarış lastikleri ile otomobillerin ekstrem kış koşullarındaki kabiliyetlerini test etme fırsatı bulduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya’nın işgali dünyayı birleştirdi 01 Mart 2022 | 110 Okunma Lüks ve tasarruf bir arada 28 Şubat 2022 | 123 Okunma Yaptırımlar Rusya’yı durdurmaya yetmez 26 Şubat 2022 | 127 Okunma En ağır fatura bize çıkacak 24 Şubat 2022 | 344 Okunma İstanbul’da raylı ulaşım hamlesi 22 Şubat 2022 | 192 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar