Bu düğümü çözelim artık

Yunanistan’da Başbakan Aleksis Çipras’ın seçimleri kaybetmesi ve merkez sağ görüşlü Yeni Demokrasi adına yarışan Kiriakos Miçotakis’in sandıktan zaferle çıkmasıyla yeni bir dönem başladı...

Türkiye ve Yunanistan seçimleri, iki ülkede daima yakından takip edilir. Başbakan’ın kim olacağı, savunma ve dışişleri bakanlıklarına kimlerin getirileceği hep yakından izlenmiştir. Cesur çıkışları olan, merkez sol görüşlü Aleksis Çipras, başbakan seçildiğinde hepimiz çok umutlanmıştık.

Çipras, Türkiye ile sorunların çözümü konusunda güçlü bir irade ortaya koyacağını hissettirmişti. Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de iyi bir diyalog yakaladılar ancak somut sorunların çözümünde etkisi olmadı.

Çipras’ın verdiği sözlere rağmen özellikle Yunan yargısının ağırlığını koyması nedeniyle Türkiye’den kaçan FETÖ’cüler bugün hâlâ orada korunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müttefiklik can çekişiyor 12 Kasım 2019 | 2.493 Okunma Türkiye’de üretilen C-HR yenilendi 11 Kasım 2019 | 311 Okunma Osmanlı inançlara saygılıydı 09 Kasım 2019 | 2.435 Okunma Doğru yapıyor ama iyi anlatamıyoruz 07 Kasım 2019 | 2.620 Okunma Kadınların gücüne ihtiyacımız var 05 Kasım 2019 | 2.349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar