Birleşik Krallık’tan kimler burs alabilir?

İyi bir eğitim, insanın kendisine yapabileceği en iyi yatırımdır. Bunun için de çok çalışmak ve çaba göstermek gerekir. Genç okurlarımıza ve öğrencilere, özellikle yurtdışı...

İyi bir eğitim, insanın kendisine yapabileceği en iyi yatırımdır. Bunun için de çok çalışmak ve çaba göstermek gerekir.

Genç okurlarımıza ve öğrencilere, özellikle yurtdışı eğitim konusunda, yol gösterebilecek bazı bilgiler aktarmak istiyorum.

Orta öğrenimi ve üniversiteyi Türkiye’de tamamladıktan sonra lisansüstü eğitimde uluslararası fırsatları yakalamak için belli şartlar var:

Bu koşulları yerine getirenlerin yapmaları gereken en önemli şey, fırsatları takip etmek olmalı. Genellikle ilk harekete geçişte sonuç alınamayabilir, morali bozmadan mutlaka ikinci, üçüncü kez denemeye hazır olmak gerekir.

Üniversitelerin belli kontenjanları var ve buralara dünyanın her yerinden parlak gençler başvuruyor. O nedenle daha çok donanıma sahip olmak ve yabancı dil seviyesini iyi dereceye yükseltmek avantaj sağlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyoğlu diplomasisi 25 Ocak 2022 | 35 Okunma Küçük enerji küpü 24 Ocak 2022 | 42 Okunma Erdoğan’ın çabası son şans olabilir 22 Ocak 2022 | 242 Okunma Diplomaside kartlar yeniden dağıtılıyor 20 Ocak 2022 | 282 Okunma Sarıgül: Taksi sorunu bir günde çözülür 18 Ocak 2022 | 76 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar