Bakan Kasapoğlu tansiyonu düşürdü

A Millî Futbol Takımımızın İzlanda’ya inişinde karşılaştığı saygısızca ve onur kırıcı davranışlardan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Ankara’dan acil olarak İzlanda’ya gitme ve millîlere destek olma kararı almıştı.

Eğer bu uçuşunu farklı havayollarının Avrupa aktarmalı tarifeli seferiyle gerçekleştirseydi toplam 20 saat yolculuk yapması gerekecekti. Bu şekilde de muhtemelen maça yetişemeyecekti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın davetiyle ben de bu uçuşa katıldım, uçakta Gençlik ve Spor eski Bakanı Çağatay Kılıç, AK Parti milletvekili Alpay Özalan, MHP milletvekili Saffet Sancaklı ve bakanlık yetkilileri de vardı. TV yayını çıkmasaydı Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu da gelecekti. Gazeteciler, bakanlar ve devlet temsilcileriyle bu tip programlara katılır, ihtiyaca göre özel uçak ya da tarifeli uçak kullanılır.

Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek ise aynı formatta benzer seyahatlere defalarca katıldığı halde Twitter’dan paylaştığı mesajla beni kasıtlı olarak hedef gösterdi. Yüzlerce küfür, hakaret ve tehdit almama neden oldu. Zeyrek “Bakanlarımızın sırf maç izlemeye jetle gideceği kadar zenginiz…” tweetiyle de Bakan Kasapoğlu’nun kriz karşısında millîlerle birlikte olma gayretini çarpıttı. Kasapoğlu’nun toplam 12 saatlik yolculuğu göze alarak oraya sadece maçı izlemek üzere gitmediğini herkes biliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Almanlar şov yapıyor 11 Eylül 2019 | 2.212 Okunma Dünyayı kurtaracak teknoloji adımları 10 Eylül 2019 | 2.164 Okunma Emine Erdoğan farkındalık yaratıyor 05 Eylül 2019 | 3.119 Okunma Salda Gölü’nde yapılaşmaya izin yok 03 Eylül 2019 | 4 Okunma Türkiye Batı’ya sırtını dönmüyor 31 Ağustos 2019 | 2.784 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar