Bakan Kasapoğlu tansiyonu düşürdü

A Millî Futbol Takımımızın İzlanda’ya inişinde karşılaştığı saygısızca ve onur kırıcı davranışlardan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Ankara’dan acil olarak İzlanda’ya gitme ve millîlere destek olma kararı almıştı.

Eğer bu uçuşunu farklı havayollarının Avrupa aktarmalı tarifeli seferiyle gerçekleştirseydi toplam 20 saat yolculuk yapması gerekecekti. Bu şekilde de muhtemelen maça yetişemeyecekti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın davetiyle ben de bu uçuşa katıldım, uçakta Gençlik ve Spor eski Bakanı Çağatay Kılıç, AK Parti milletvekili Alpay Özalan, MHP milletvekili Saffet Sancaklı ve bakanlık yetkilileri de vardı. TV yayını çıkmasaydı Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu da gelecekti. Gazeteciler, bakanlar ve devlet temsilcileriyle bu tip programlara katılır, ihtiyaca göre özel uçak ya da tarifeli uçak kullanılır.

Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek ise aynı formatta benzer seyahatlere defalarca katıldığı halde Twitter’dan paylaştığı mesajla beni kasıtlı olarak hedef gösterdi. Yüzlerce küfür, hakaret ve tehdit almama neden oldu. Zeyrek “Bakanlarımızın sırf maç izlemeye jetle gideceği kadar zenginiz…” tweetiyle de Bakan Kasapoğlu’nun kriz karşısında millîlerle birlikte olma gayretini çarpıttı. Kasapoğlu’nun toplam 12 saatlik yolculuğu göze alarak oraya sadece maçı izlemek üzere gitmediğini herkes biliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortadoğu’dan bize bir hikaye çıkmaz 11 Ağustos 2020 | 2.280 Okunma Elektrikli gelecek 10 Ağustos 2020 | 2.562 Okunma Bize bir uçak lazım 09 Ağustos 2020 | 498 Okunma Ortadoğu’dan alınacak dersler 06 Ağustos 2020 | 232 Okunma Bu işin şakası yok! 04 Ağustos 2020 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar