ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Başka bir ülke olsaydı

Suudi asıllı gazetecinin İstanbul’da başına gelenler konusunda dünya kamuoyunun gösterdiği sessizlik, uluslararası güçlerin para ve petrol önünde nasıl boyun eğdiklerinin bir kanıtıdır .

Hakan Çelik
Hakan Çelik Posta Gazetesi
18 Ekim 2018 | 7.8 K

Suudi asıllı gazetecinin İstanbul’da başına gelenler konusunda dünya kamuoyunun gösterdiği sessizlik, uluslararası güçlerin para ve petrol önünde nasıl boyun eğdiklerinin bir kanıtıdır.

Söz konusu Suudi Arabistan gibi zengin ve güçlü bir ülke olunca herkes uzaktan izleme konumuna geçiyor. Suudi Arabistan, insan haklarını en ağır şekilde ihlal ediyor olmasına karşın bugüne kadar hiçbir ciddi yaptırımla karşılaşmadı. Riyad yönetiminin ülke içinde ve dışında yaptığı operasyonlarda öldürülen veya ortadan kaybolan insanlarla ilgili bir takip işlemi başlatılmadı.

O kadar ki Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en ağır terör saldırısı olarak kayda geçen 11 Eylül hadisesinin arkasında bir şekilde Suudların olduğuna dair güçlü kuşkular dile getirilmesine rağmen hiç bir şey yapılmadı. Amerikan Kongresi’ne getirilen soruşturma talepleri ve ambargo tasarıları bir şekilde askıya alındı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER