2021 İstanbul’da metro yılı olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir sohbet gerçekleştirdik. Konu İstanbul olunca, saatlerce konuşmak ve yüzlerce konuyu ele almak mümkün.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir sohbet gerçekleştirdik. Konu İstanbul olunca, saatlerce konuşmak ve yüzlerce konuyu ele almak mümkün. Basın danışmanı Murat Ongun’un da eşlik ettiği Florya’daki buluşmada Başkan İmamoğlu ile şehirdeki son durumu ele aldık. İlk sorum “Göreve geldiğinizden bu yana yaptıklarınız arasında en fazla hangi icraatınızı önemsiyorsunuz?” oldu. Kurumsallık çerçevesinin önemine işaret ederek söze başladı. İhaleler başta olmak üzere şu ana kadar hiç olmadığı kadar güçlü şekilde bunun hissedildiğini ifade etti.

Büyük projelerdeki durum nedir?

Öncelikle metrodan bahsedeyim. Biz geldiğimizde biri hariç, çalışmalar neredeyse tamamen durmuştu. Benim için en önemli konu bu. Duran bütün metro hatlarını çalıştırmış olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu aksamalar neden yaşanıyordu?

Finans düzensizliği, kredilerin devreye alınamaması, belli borçlanmaların yapılamaması gibi konulardan ötürüydü. Bunu tümüyle biz hayata geçirdik. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
171 milyon Euro yatırımla geldi 19 Ekim 2020 | 284 Okunma Genç Osman’ın katledildiği yer 17 Ekim 2020 | 232 Okunma Türkiye bu adamı konuşuyor 15 Ekim 2020 | 951 Okunma Frig medeniyetiyle dünyaya açılıyor 13 Ekim 2020 | 159 Okunma Elektrikli SUV sürüşe hazır 12 Ekim 2020 | 462 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar