Sezen Aksu’nun şarkısıyla ilgili tartışmaya dair

Karar Gazetesi Yazarın Hakan Albayrak’ın bugünkü (24.01.2022)’’ Sezen Aksu’nun şarkısıyla ilgili tartışmaya dair‘’ başlıklı yazısı.

Ahzab Suresinin 72’inci ayetinde insan hakkında mealen “Doğrusu o çok zalim, çok cahildir” buyuruyor Rabbimiz.

Sezen Aksu’nun “Şahane bir şey yaşamak” adlı şarkısındaki tartışmalı ifadeyi ben bu çerçevede, ‘kadınıyla erkeğiyle cahil olan insanlık’ şeklinde okudum (ve "Yine de yakışıksız bir ifade. Sezen Aksu keşke Adem ile Havva yerine Ademoğulları deseydi” şerhini düşüp geçtim).

Başka şekilde okumak aklıma gelmedi.

Aklıma gelseydi de başka şekilde okumamayı tercih ederdim.

Konuyu “Hazret-i Adem’e hakaret” noktasına getirmek ve orada tutmak hevesi, bana çok acayip geliyor.

Öbür şekilde yorumlamak mümkün ve daha makul iken niye bu yorum tercih edilerek memleketin zaten zehirli olan havası biraz daha zehirleniyor ki?

Böyle yakıcı bir gündem, kendini dayatmadığı halde, niye reva görülüyor ki millete?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çamlıca Camii’nde irticalen yaptığı konuşmanın bu gündeme dair malum kısmının hiçbir yerde yayımlanmaması, o sözlerin kamuoyuna yansımaması, tartışmanın iyice alevlenmemesi için çaba göstermişken (dolayısıyla Erdoğan lisan-ı hal ile nedamet bildirmişken), bunun cep telefonu kaydını medyaya servis ederek yangının üstüne körükle gidenlerin hangi akla hizmet ettiğini de merak ediyorum.

Basîret Yâ Hû!

BABACAN’IN ÇÖZÜM SÜRECİ MÜDAFAASI

Çözüm Süreci yerden yere vuruluyor, hatta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “PKK’yla masaya oturanların her biri” hakkında mecliste fezleke düzenlenmesi gerektiğini ileri sürerek Çözüm Süreci’ni kriminalize ediyor ama AK Parti o süreci savunmak için kılını bile kıpırdatmıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tüyler ürpertici bir cümle 19 Mayıs 2022 | 757 Okunma Davutoğlu’nun teklifi, DEVA’nın tavrı 16 Mayıs 2022 | 1.906 Okunma ‘Burada istenmiyor… Boşaltıyoruz…’ 10 Mayıs 2022 | 3.038 Okunma Beraattan ağırlaştırılmış müebbede 28 Nisan 2022 | 1.033 Okunma Babacan’ın 24 Nisan mesajına gelen tepkiler üzerine 26 Nisan 2022 | 4.886 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar