Muştu Gençlik

Adem Özköse bir gece “Sabah namazlarında gençlerle buluşup bir sabah namazı devrimi yapsak” diye bir Tweet attı ve olaylar gelişti.Üsküdar Mihrimah Sultan Camii’nde başlayan sabah namazı buluşmaları kısa...

Adem Özköse bir gece “Sabah namazlarında gençlerle buluşup bir sabah namazı devrimi yapsak” diye bir Tweet attı ve olaylar gelişti.

Üsküdar Mihrimah Sultan Camii’nde başlayan sabah namazı buluşmaları kısa sürede yurt sathına yayıldı.

Sabah namazlarında safları sıklaştıran gençler bu birlikteliği ilim ve aksiyona taşıdılar.

Kitap halkaları (okuma grupları) oluşturdular, yazarlarla âlimlerle buluştular, “Ümmet İftarları” düzenlediler, zalimlere karşı nümayişler yaptılar, mazlum ve mağdurlarla dayanıştılar.

“Yeryüzünde iyiliği güzelliği yaymak” için ta Afrika’ya, ta Uzakdoğu’ya uzandılar; Somali’ye Eren Bülbül Yetimhanesi’ni, Patani’ye Furkan Doğan Yetimhanesi’ni, Ruanda’ya Necmeddin Erbakan Camii’ni, Moro’ya Yasin Börü İlkokulu’nu kazandırdılar, Afrika’nın susuz bölgelerinde kuyular açtılar.

2014’te başlayan ve sekiz senede on binlerce gence dokunan, onları nurlu ufuklara sevk eden bu “Sabah Namazı Devrimi Hareketi” geçen hafta sosyal medyada “Yeni Bir Başlangıç İçin Kısa Bir Veda” mesajı paylaşmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Irak’ta yeşeren ümitler ve yeni şiddet furyası 25 Ocak 2022 | 201 Okunma Sezen Aksu’nun şarkısıyla ilgili tartışmaya dair 24 Ocak 2022 | 1.899 Okunma Akşener, Kılıçdaroğlu, “açılım-saçılım” 20 Ocak 2022 | 1.140 Okunma Makedonya hükümetinde Arnavut fırtınası 18 Ocak 2022 | 836 Okunma Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak: ‘’İsrail Nur-Sultan, Sebastian Kurz’’ 17 Ocak 2022 | 384 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar