Büyük Riyâ

Almanya’nın en çok satan kitaplar listesinde yer alan önemli bir eser: Die Grosse Heuchelei - Wie Politik und Medien unsere Werte verraten / Büyük Riyâ - Siyaset ve medyanın değerlerimize nasıl ihanet ettiğine dair.

1980’li yıllarda CDU (Hıristiyan Demokrat Birliği) saflarında milletvekilliği yapmış olan gazeteci-yazar Jürgen Todenhöfer’in kaleminden çıkan bu kitapta Batı’nın -bilhassa Amerika Birleşik Devletleri’nin- yürüttüğü kirli savaşlar ele alınıyor ve bu savaşlara geçirilen soylu kılıflar bir güzel parçalanıp çöpe atılıyor.

Türkiye’de her sene birçok kitapta ve her gün birçok köşe yazsısında ele alınan hususlar…

Kitabı önemli kılan şey, içinde yazılanlardan ziyade, bunların bir Batılı tarafından yazılmış ve Batılılar tarafından okunuyor olması.

***

Irak ve Yemen gibi savaş bölgelerine gidip bizzat müşahedelerde bulunan Todenhöfer, Batılı devletler tarafından veya onlar adına yürütülen savaşların yol açtığı felaketlere dikkat çekip “Haksız savaş, terör doğurur” tespitinde bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Ensar-muhacir hakkından kopmayacağım’ 06 Temmuz 2019 | 2.526 Okunma Çamur 04 Temmuz 2019 | 45 Okunma Kemalist darbe tehdidi bir masal değildi 04 Temmuz 2019 | 3.030 Okunma Devlet işleri, aile işleri 01 Temmuz 2019 | 5.271 Okunma Basiret bağlanması devam ediyor 29 Haziran 2019 | 2.860 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar