Avrupa’dan Kovid-19 hastası kabul etmek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, görüşmeden sonra attığı bir Tweet’te dedi ki:“Bu salgının...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, görüşmeden sonra attığı bir Tweet’te dedi ki:

“Bu salgının üstesinden ancak dayanışma ile gelebiliriz. Zorlu bir kışın eşiğindeyken sağlık sistemleri ve yoğun bakım üniteleri sıkıntıya giren Avrupa ülkelerini desteklemek için ihtiyaç halinde Kovid-19 hastalarının alınabileceğini söyleyen Fahrettin Koca ve Türkiye’ye bu cömert tekliften ötürü minnettarım.”

Ne güzel.

Yakışır Türkiye’mize.

Ama İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener beğenmedi ve Twitter’da Fahrettin Koca’ya sordu:

"Sayın Bakan, Avrupa'nın Kovid'li hastalarını kabul etmek ne demek? Milletimizi, sağlıkçılarımızı yeni varyantlarla karşılaşma riskine nasıl sokarsınız?"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Irak’ta yeşeren ümitler ve yeni şiddet furyası 25 Ocak 2022 | 197 Okunma Sezen Aksu’nun şarkısıyla ilgili tartışmaya dair 24 Ocak 2022 | 1.898 Okunma Akşener, Kılıçdaroğlu, “açılım-saçılım” 20 Ocak 2022 | 1.140 Okunma Makedonya hükümetinde Arnavut fırtınası 18 Ocak 2022 | 836 Okunma Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak: ‘’İsrail Nur-Sultan, Sebastian Kurz’’ 17 Ocak 2022 | 384 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar