Zülfü ve tertemiz CHP

Bir kaç gündür Zülfü Livaneli'nin açıklamalarını tartışıyoruz. İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve özellikle Deniz Baykal'la ilgili söyledikleri, yenilir yutulur cinsten değil. Livaneli'ye göre...

Bir kaç gündür Zülfü Livaneli'nin açıklamalarını tartışıyoruz. İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve özellikle Deniz Baykal'la ilgili söyledikleri, yenilir yutulur cinsten değil. Livaneli'ye göre, ne İnönü, ne Ecevit, ne de Baykal "solcu" değilmiş!

Zülfü Bey, CHP'nini eski liderlerini bir bir sıralarken, Kemal Kılıçdaroğlu'nu ayrı tutuyor. Livaneli'den öğrendiğimize göre, CHP'nin başındaki "tek solcu" Kemal Kılıçdaroğlu'ymuş!

Elinde "solcumetre" varmış gibi hüküm vermiş Zülfü Livaneli. 

İşte tam bu noktada solcu geçinen arkadaşlara bir çift lafım var. Ecevit'i, Baykal'ı boşverdim, hani İsmet İnönü bu ülkenin "kurucu değeri"ydi? Çatır çatır savunuyordunuz, ekranlarda bülbül gibi şakırdıyordunuz, biz konuşunca kötü oluyorduk, Zülfü Livaneli'ye bir tek lafınız niye yok? Niye "Sen halt etmişsin, İnönü çok iyi bir solcuydu" diyemiyorsunuz? 

Hadi şimdi konuşsanıza!

Zülfü Livaneli'nin "(...) Sol olmayan “sol partilerle”. CHP, DSP, SHP gibi partiler sol partiler değil, gelenekleri de sola dayanmıyor, gelecek programları da. Fakat sol olarak sunulan bu partilerin başına, hiçbiri solcu olmayan birtakım liderler getirildi. İsmet İnönü, Bülent Ecevit solcu muydu?" sözlerine cevap versenize. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için büyük bir halk öfkesi lazım!’ 04 Ağustos 2021 | 104 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına ortak olup söz veren sanatçılar! 03 Ağustos 2021 | 4.767 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu, nefsine hâkim olacak bir yiğit arıyor! 29 Temmuz 2021 | 5.614 Okunma Savcı Sayan "15 Temmuz darbe değildi" diyenlere ne cevap veriyor ama 19 Temmuz 2021 | 5.515 Okunma Ah Ayşenur Arslan Ah... 17 Temmuz 2021 | 376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar