Zülfü Livaneli'nin "Tipik Sünni" ifadesi ve Kılıçdaroğlu aşkı!

Doğruysa korkunç, değilse daha da korkunç

Bir kaç gündür Zülfü Livaneli'nin açıklamalarını tartışıyoruz. İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve özellikle Deniz Baykal'la ilgili söyledikleri, yenilir yutulur cinsten değil. Livaneli'ye göre, ne İnönü, ne Ecevit, ne de Baykal "solcu" değilmiş!

Zülfü Bey, CHP'nini eski liderlerini bir bir sıralarken, Kemal Kılıçdaroğlu'nu ayrı tutuyor. Livaneli'den öğrendiğimize göre, CHP'nin başındaki "tek solcu" Kemal Kılıçdaroğlu'ymuş!

Elinde "solcumetre" varmış gibi hüküm vermiş Zülfü Livaneli. 

İşte tam bu noktada solcu geçinen arkadaşlara bir çift lafım var. Ecevit'i, Baykal'ı boşverdim, hani İsmet İnönü bu ülkenin "kurucu değeri"ydi? Çatır çatır savunuyordunuz, ekranlarda bülbül gibi şakırdıyordunuz, biz konuşunca kötü oluyorduk, Zülfü Livaneli'ye bir tek lafınız niye yok? Niye "Sen halt etmişsin, İnönü çok iyi bir solcuydu" diyemiyorsunuz? 

Hadi şimdi konuşsanıza!

Zülfü Livaneli'nin "(...) Sol olmayan “sol partilerle”. CHP, DSP, SHP gibi partiler sol partiler değil...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Kılıçdaroğlu, nefsine hâkim olacak bir yiğit arıyor! 29 Temmuz 2021 | 5.555 Okunma Savcı Sayan "15 Temmuz darbe değildi" diyenlere ne cevap veriyor ama 19 Temmuz 2021 | 5.503 Okunma Ah Ayşenur Arslan Ah... 17 Temmuz 2021 | 364 Okunma ‘SEROK’ kavgasının galibi kim olacak, Bahçeli mi Davutoğlu mu? 15 Temmuz 2021 | 1.001 Okunma AK Partili Belediye Başkanı Erdoğan’ın talimatını böyle çiğnedi! 10 Temmuz 2021 | 8.462 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar