Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve İYİ Parti'nin son kararı!

Millet İttifakı'nın parçalanma ihtimali belirince, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vahim bir iddia ortaya attı:

"Saray, Millet ittifakını dağıtmak için özel çalışma yapıyor. Araya pek çok kişiyi koyuyorlar, istihbarat elemanları dahil olmak üzere devreye konulup, "Millet İttifakı'nı nasıl bozarız?" arayışı içindeler. Ben bu ittifakın bozulacağını sanmıyorum."

Kemal Bey'in Saray takıntısının bu noktaya geldiğini doğrusunu isterseniz ben bilmiyordum. İYİ Partili bir çok kişiyi aradım, "Saray size operasyon mu yapıyor?" dediğimde, karşı taraf "Niye biz salak mıyız?" cevabını verdi. Habertürk televizyonunda Lütfü Türkkan'a da aynı şeyi sordum, aldığım cevap yine "hayır" oldu! 

Peki, İyi Parti'nin en yetkili ağızlarının bilmediği bu operasyonu Kemal Kılıçdaroğlu nereden biliyor? Ya da bildiği bir şey varsa, İYİ Parti'ye neden bilgi vermiyor?

Aslında İYİ Parti'ye yönelik böyle bir operasyon yok. Kemal Bey, olmayan bir şeyi varmış gibi gösterip vaziyeti kurtarmak istiyor. Ancak bu saatten sonra, İYİ Parti'yi Millet İttifakı'nın içinde tutmak kolay kolay değil!

Neden?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu şirketinizde genel müdür yapar mısınız? 12 Ekim 2020 | 5.560 Okunma Dava mı yoksa kişiler mi daha önemli? 28 Eylül 2020 | 3.571 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu istedi diye Süleyman Soylu özür diledi! 24 Haziran 2020 | 7.983 Okunma Fahrettin Altun yalanları ve Aytun Çıray'ın muhalefeti! 21 Nisan 2020 | 7.308 Okunma Erdoğan nefreti ve Meral Akşener'e operasyon! 24 Şubat 2020 | 11.070 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar