Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve İYİ Parti'nin son kararı!

Millet İttifakı'nın parçalanma ihtimali belirince, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vahim bir iddia ortaya attı:

"Saray, Millet ittifakını dağıtmak için özel çalışma yapıyor. Araya pek çok kişiyi koyuyorlar, istihbarat elemanları dahil olmak üzere devreye konulup, "Millet İttifakı'nı nasıl bozarız?" arayışı içindeler. Ben bu ittifakın bozulacağını sanmıyorum."

Kemal Bey'in Saray takıntısının bu noktaya geldiğini doğrusunu isterseniz ben bilmiyordum. İYİ Partili bir çok kişiyi aradım, "Saray size operasyon mu yapıyor?" dediğimde, karşı taraf "Niye biz salak mıyız?" cevabını verdi. Habertürk televizyonunda Lütfü Türkkan'a da aynı şeyi sordum, aldığım cevap yine "hayır" oldu! 

Peki, İyi Parti'nin en yetkili ağızlarının bilmediği bu operasyonu Kemal Kılıçdaroğlu nereden biliyor? Ya da bildiği bir şey varsa, İYİ Parti'ye neden bilgi vermiyor?

Aslında İYİ Parti'ye yönelik böyle bir operasyon yok. Kemal Bey, olmayan bir şeyi varmış gibi gösterip vaziyeti kurtarmak istiyor. Ancak bu saatten sonra, İYİ Parti'yi Millet İttifakı'nın içinde tutmak kolay kolay değil!

Neden?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Davutoğlu ve Ahsen Unakıtan'ın mağduriyeti aynı! 02 Aralık 2019 | 6.213 Okunma Ahmet Davutoğlu ve Ahsen Unakıtan'ın mağduriyeti aynı! 02 Aralık 2019 | 4 Okunma Rahmi Turan iyi gazeteci biz üçüncü sınıf gazeteci olduk! 27 Kasım 2019 | 5.269 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı siyasi ahlâksızlık değil de nedir? 22 Kasım 2019 | 5.720 Okunma Suriyeliler yine CHP'nin can simidi oldu iyi mi? 20 Kasım 2019 | 4.569 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar