Süleyman Soylu trafik terörüne de savaş açtı!

Amerika başta olmak üzere, Almanya, Avusturalya... gibi bir çok ülkede yayalar baştacı ediliyor. Aslında Türkiye'de de yayaların üstünlüğü var ama, uygulanmıyor. Süleyman Soylu, üstün geçiş...

Amerika başta olmak üzere, Almanya, Avusturalya... gibi bir çok ülkede yayalar baştacı ediliyor. Aslında Türkiye'de de yayaların üstünlüğü var ama, uygulanmıyor. 

Süleyman Soylu, üstün geçiş hakkı olan yayaların hakkını teslim eden bir kararın altına imza attı. 2019 yılı, yayaların üstün geçiş yılı olacak. Türkiye'de de yayalar haydut sürücüler tarafından ezilmeyecek, horlanmayacak, dışlanmayacak.

Soylu'nun aldığı karar uygulanabilirse eğer, bundan böyle yayalar yola adım attığı andan itibaren sürücüler zınk diye duracak. Yaya yolunu tamamlayana kadar da bekleyecek. 

Sokağa çıktım...
Yaya geçidinde yayalar istediği gibi geçebiliyor mu?
Sürücüler yayanın hakkına hukukuna saygı duyuyor mu?
İlk gün olmasına rağmen, kimi sürücülerin alınan karara uyduğunu gözlemledim. Ama bazılarının haydutluğu hâlâ sürüyor. Yaya geçişi onlar için E-5'ten farklı değil. Durmazsan, kenara çekilmezsen ezecekler seni. 

Bir taksi sürücüsü az daha beni eziyordu!
- Kardeşim az daha beni eziyordun...
- Özür dilerim abi...
- Soylu'yu duymadın mı?
- Duydum abi...
- Peki niye uymuyorsun, niye saygı duymuyorsun?
- Bundan sonra dikkatli olacağım söz... 

- ? ?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Kılıçdaroğlu istedi diye Süleyman Soylu özür diledi! 24 Haziran 2020 | 7.961 Okunma Fahrettin Altun yalanları ve Aytun Çıray'ın muhalefeti! 21 Nisan 2020 | 7.286 Okunma Erdoğan nefreti ve Meral Akşener'e operasyon! 24 Şubat 2020 | 11.052 Okunma 'Düşman gazeteciler' ve CHP'nin CNN Türk kararı! 07 Şubat 2020 | 9.400 Okunma Elazığ'ın 'Kara Murat'ı ve 'Deprem paraları nerede?' sakızı! 04 Şubat 2020 | 6.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar