Kemal Kılıçdaroğlu, nefsine hâkim olacak bir yiğit arıyor!

Ne diyeyim başka !

Abdulkadir Selvi, “Cumhurbaşkanlığı için iki yeni kulis” bilgisi vermiş Hürriyet’teki köşe yazısında. Selvi’nin yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayı kriterleri” için söyledikleri oldukça dikkat çekici:

Millet İttifakı’nın adayı, nefsini terbiye etmiş biri olmak zorunda. Başkanlığın verdiği muazzam yetkilerle yozlaşmayacak, gücünü hızlıca Meclis’e ve başbakana teslim edecek bilgelikte biri olmalı. Ülkeyi cumhurbaşkanı değil, başbakan yönetecek. Bu tarihi adıma ancak nefsine hâkim olabilen ve kendinden önce ülkesini düşünen bir cumhurbaşkanı vesile olabilir.
Kemal Kılıçdaroğlu bu mesajı kime veriyor?

“Nefsine hâkim olacak” dediği kişi ya da kişiler kim?

İmamoğlu mu, yoksa Mansur Yavaş mı?

Kim?

Kemal Bey’in kime mesaj verdiği zamanla anlaşılacak elbet. Ama bir konuyu hatırlatmakta fayda var. O da Türkiye’nin son başbakanın Binali Yıldırım olduğu… O günden sonra Meclis bir daha başbakan yüzü görmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bülent Arınç’ın dindarlarla ilgili sözleri yanlış mı? 22 Eylül 2021 | 5.492 Okunma Berat Albayrak ev hapsinde olsun istiyorlar! 13 Eylül 2021 | 5.544 Okunma AK Partili olunca rezil CHP’li olunca vezir! 09 Eylül 2021 | 4.363 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener’in Fatih’ine neden karşı? 02 Eylül 2021 | 4.413 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu yıllardır ektiğini biçiyor olabilir mi acaba? 01 Eylül 2021 | 4.212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar