Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener’in Fatih’ine neden karşı?

Akşener de biliyor ki ondan başkası olmaz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ı haklı çıkaran bir açıklama yaptı. Kafasındaki Cumhurbaşkanı adayının tarifini yaptı Kılıçdaroğlu.

 O açıklamaya geleceğim.

Ama önce Sevilay Yılman’ın “Kılıçdaroğlu mu güçlü, İmamoğlu mu?” yazısını yazdıklarını okuyalım birlikte:

 “ (…) Eğer gerçekten isterse Millet İttifakı ortakları da buna onay verirse CHP’nin içinden çıkacak bir tek aday vardır o da; Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kemal Bey’in aday olmama durumunda ise ittifakın çıkaracağı aday yüzde 100 CHP’den olmayan bir isim olacaktır. Bu Meral Akşener olabilir…  Abdullah Gül olabilir… Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ve hatta hatta siyaset üstü, dışında bir isim olabilir… Mesela Aziz Yıldırım olabilir ya da kamuoyunda her kesimden ciddi bir karşılığı olan bir başka isim… Ama asla Ekrem İmamoğlu olmaz! Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu da ona yakın ekip de Muharrem İnce tecrübesinden hareketle asla ama asla İmamoğlu’nun aday olmasına izin vermez.”

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Partili olunca rezil CHP’li olunca vezir! 09 Eylül 2021 | 4.300 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener’in Fatih’ine neden karşı? 02 Eylül 2021 | 4.395 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu yıllardır ektiğini biçiyor olabilir mi acaba? 01 Eylül 2021 | 4.204 Okunma Nagehan Alçı hangi hakla af talebinde bulunuyor? 20 Ağustos 2021 | 6.703 Okunma Tayyip Erdoğan'ı Taliban indirecek! 18 Ağustos 2021 | 7.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar