Kars'ın yeni belediye başkanı kim olacak?

HDP'li Ayhan Bilgen haksız değil, Kars'ın içi felaket. Ahalinin yürüyecek yolu yok, su birikintisi, çamur deryası... işbaşındaki belediye başkanı yan gelip yatmış desem yeridir.Ve fakat...Buna...

HDP'li Ayhan Bilgen haksız değil, Kars'ın içi felaket. Ahalinin yürüyecek yolu yok, su birikintisi, çamur deryası... işbaşındaki belediye başkanı yan gelip yatmış desem yeridir.

Ve fakat...
Buna rağmen Kars eski Kars değil...
Ayhan Bey hiç kusura bakmasın, dediği gibi Kars cami avlusuna bırakılmış değil. Kars'ın eski hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Kars'a Doğu ekspresi ile her ay 20 bin kişi geliyor. Kars'ın üzerine akşamları karanlık çökmüyor artık... yıllar sonra esnafın yüzü gülüyor, ahali para kazanıyor. 

"Satılık Şehir"di Kars...

Ayhan Bilgen bunu bilmesine rağmen, yapacaklarını anlatacağına kötülemeyi tercih ediyor, belediye başkan adayı olduğu Kars'a kötülük yapıyor. 

Niye peki?
Ayhan Bilgen neden Kars'ı kötülüyor?
Murtaza Karaçanta, MHP'den seçilerek Kars Belediye Başkanı oldu. Devlet Bahçeli'nin talimatıyla bağımsız kaldı sonra. Murtaza Bey iyi bir insan fakat, belediye başkanlığı döneminde kolunu, bacağını hatta kafasını mafyöz tiplere kaptırdı. Öyle ki Kars'ı yönetemez hale geldi. 

Hâlâ öyle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemal Kılıçdaroğlu istedi diye Süleyman Soylu özür diledi! 24 Haziran 2020 | 7.961 Okunma Fahrettin Altun yalanları ve Aytun Çıray'ın muhalefeti! 21 Nisan 2020 | 7.286 Okunma Erdoğan nefreti ve Meral Akşener'e operasyon! 24 Şubat 2020 | 11.052 Okunma 'Düşman gazeteciler' ve CHP'nin CNN Türk kararı! 07 Şubat 2020 | 9.400 Okunma Elazığ'ın 'Kara Murat'ı ve 'Deprem paraları nerede?' sakızı! 04 Şubat 2020 | 6.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar