İBB ve İETT’yi kim batırmak istiyor, İmamoğlu mu UKOME mi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce “Ulaşım kesinlikle ucuzlayacak” diye vaatte bulunan Ekrem İmamoğlu mu, yoksa ulaşıma yapılması gereken zamma onay vermeyen UKEME mi İBB ve İETT’yi batırmak istiyor?

UKOME, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşıma zam talebini bir kez daha oy çokluğu ile red kararı verdi. İBB Basın Müşaviri Murat Ongun, red kararına “İBB ve İETT’yi batırmak istiyorlar” sözleriyle tepki gösterdi. İBB’nin ısrarlı zam talebininin nedenini ise akaryakıta yapılan zamları gösterdi Murat Ongun. 
Haksız değil!
Aralık 2021’de ulaşıma yapılan yüzde 27’lik zammın ardından akaryakıta yağmur gibi zam geldi. İBB, Şubat ayında da yüzde 36’lık zam talebinde bulunmuştu. 
Ve fakat…
Seçim meydanlarında, “Ulaşım kesinlikle ucuzlayacak” diyerek bol keseden dağıtan da Ekrem İmamoğlu’nun kendisiydi. Bugünleri öngörmedi Ekrem Bey; akaryakıta başkan olduğu dönemde zam yapılmayacağını düşünmedi herhalde. 
Bakın ne diyor o günlerde:

- İstanbul’da ulaşım ücretlerini sembolik değerlere düşüreceğiz. Ulaşım kesinlikle ucuzlayacak. Yani ulaşım böyle bir kentte kâr edilecek bir alan değil. Gerekirse, kâr etmezsiniz de…

Şimdi de Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’a kulak verelim:

Akaryakıta tarihte görülmemiş zam yapıldı. İBB, 10 milyar sübvanse yapıyor ama toplu taşımada yolcu ücreti akaryakıtı bile karşılayamaz hale geldi. Türkiye’nin tüm büyükşehirlerindeki UKOME’lerden zam karar çıktı. İstanbul’da ise engellendi. Tek amaç, İBB ve İETT’yi batırmak. 

Şimdi, şu soruyu sormaya hakkımız yok mu?

”İBB ve İETT’yi seçim meydanlarda bol keseden dağıtan senin başkanın mı, yoksa “kesinlikle ucuzlayacak” sözüne karşı, zamma hayır diyen UKOME mi batırmak istiyor?”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaldırın yurtdışı yasağımı kardeşim kaçacağım :) 21 Kasım 2022 | 7.713 Okunma Adem Metan "açlık"la sınandığımı yazmış, "Parayla terbiye etmek istiyorlar" dese daha doğru olurdu 17 Kasım 2022 | 5.870 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaletine ne demeli? 01 Haziran 2022 | 5.426 Okunma 22 yaşındaki İnternethaber’in hikayesi 05 Mayıs 2022 | 3.535 Okunma Özlem Gürses’in o geceki canlı yayınını sadece 4 kişi biliyormuş! 25 Mart 2022 | 9.263 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar