CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu şirketinizde genel müdür yapar mısınız?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkeni seviyorsan Türkiye'yi seçime götür" çağrısı yaptı MHP lideri Devlet Bahçeli'ye. Bu satırlar...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkeni seviyorsan Türkiye'yi seçime götür" çağrısı yaptı MHP lideri Devlet Bahçeli'ye. Bu satırlar yazıldığında, Kılıçdaroğlu'nun çağrısına MHP'den herhangi bir açıklama gelmemişti henüz. Devlet Bey sessizliğini grup toplantısına mı saklıyor yoksa Kemal Bey'i ciddiye mi almadı?

Salı günü öğrenmiş olacağız.

Kılıçdaroğlu'ndan "Ülke iyi yönetilemiyor!" sözünü sık sık işitiyoruz. Çağrısı da bu yüzden. Türkiye'yi kendisinin daha iyi yönetebileceğini söylüyor herhalde. 

Ve fakat...

18 yıldır Türkiye'yi yöneten AK Parti iktidarı yıpranması gerekirken, oylarında küçük bir düşüş görüyoruz. Bu durumda CHP'nin oy oranının artması gerekmiyor mu?

"CHP iktidara yürüyor" sloganı ile Kurultay'da boy gösteren Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim çağrısına rağmen, partisinin oylarında düşüş olduğunu görüyoruz. Aksoy Araştırma Şirketi'nin anketinde CHP yüzde 18'e kadar gerilemiş. AK Parti ise yüzde 40 civarında. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı sözde, Selahattin Demirtaş gözde! 18 Ocak 2021 | 4.115 Okunma CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu şirketinizde genel müdür yapar mısınız? 12 Ekim 2020 | 5.604 Okunma Dava mı yoksa kişiler mi daha önemli? 28 Eylül 2020 | 3.591 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu istedi diye Süleyman Soylu özür diledi! 24 Haziran 2020 | 8.010 Okunma Fahrettin Altun yalanları ve Aytun Çıray'ın muhalefeti! 21 Nisan 2020 | 7.321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum