Ali Babacan'ın partisi ve Kanal İstanbul falı!

Bana soruyorlar: - Yeni partiler ne yapacak? - Ali Babacan AK Parti'ye zarar verir mi? - Gelecek'te Davutoğlu'nun kazancı olur mu?

Benim fikrim o ki:
- Yeni Partilerin henüz ne yapacağı net değil. 
- Ali Babacan'ın AK Parti'ye zarar verip vermeyeceği AK Parti'ye bağlı. 
- Gelecek adına, Ahmet Davutoğlu'nu Abdullatif Şener gibi bir son bekliyor. 

Bana katılmayabilirsiniz ama ben böyle düşünüyorum. Kendimce gerekçelerim de var:

BİR- Muhalefet kanadı her ne kadar seçim şarkıları söylüyor olsa da, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli 2023'te karar kılmışlar. Yeni partilerin ne yapıp, ne yapmayacağı ekonomik gidişata bağlı. Şayet ekonomi kötü giderse, AK Parti ve MHP karşıtı ittifaklar bugünkü seviyede kalmaz. Babacan ve Davutoğlu ikilisinin Millet İttifakı'na katkısı büyük olur. 

İKİ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta, "Hülagü Han" mesajı veriyor ya. İşte her şey bu mesajın alınıp alınmadığına bağlı. Kibir, gösteriş, millete tepeden bakma... AK Parti tüm bunlardan arındırılırsa, ne Babacan ne de Davutoğlu'nun AK Parti'ye zararı dokunamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan nefreti ve Meral Akşener'e operasyon! 24 Şubat 2020 | 10.900 Okunma 'Düşman gazeteciler' ve CHP'nin CNN Türk kararı! 07 Şubat 2020 | 9.346 Okunma Elazığ'ın 'Kara Murat'ı ve 'Deprem paraları nerede?' sakızı! 04 Şubat 2020 | 6.455 Okunma Süleyman Soylu'nun siyasi piarı ve televizyonlardaki çığlıklar 01 Şubat 2020 | 5.168 Okunma Deprem paraları ve Suriyeli Mahmut, Acun ve Berna Laçin 27 Ocak 2020 | 10.150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar