AK Parti'nin İstanbul adayı ve Meral Akşener'in AK mücadelesi!

Yerel seçimler öncesi "Karadenizli aday formülü" ile ismi İBB için geçen isimleri birbirine düşürme gayreti var. İstiyorlar ki, AK Parti'de "Karadeniz isyanı" çıksın. İBB için adı geçen isimler bu tuzağa düşer mi? Meral Akşener çok İYİ'de bugüne kadar, Fatih Altaylı'ya konuştu yine kötü oldu. Seçime kadar "AKP'ye kazandıracak" propogandası için ilk adım atıldı bile.

"Karadenizli aday formülü" ile Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ile Ekrem İmamoğlu'nu yarıştırmak istiyor Cumhuriyet Gazetesi. İstanbul yarışına soktukları isimlerin neredeyse hepsinin Karadenizli olması tesadüf olabilir mi?

Adil Karaismailoğlu ismini görüyorduk Cumhuriyet'in tepesinde. Bir süre sonra, "Karadenizli aday formülü" tadında AK Parti İsanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'yi sundular bize. 

"Kazanacak aday"ın ısrarla Karadenizli olması yönünde yaptıkları haber ve yorumlar tesadüf değil, bile isteye "fitne" ateşini yakıyorlar. İstiyorlar ki, AK Parti'de "Karadenizli isyanı" çıksın. İstiyorlar ki, Adil Karaismailoğlu ile Ergün Turan "adaylık kavgası"na girsin. İstiyorlar ki, AK Parti'de adı İstanbul adaylığı için geçen isimler daha şimdiden birbirinin kuyusunu kazsın. 

Hilmi Türkmen'i, İsmet Yıldırım'ı, Şadi Yazıcı'yı "Karadenizli aday formülü" formatında sunmalarının sebebi de aynı. 

Peki...

Ergün Turan bu tuzağa düşer mi?
Hilmi Türkmen bunların gazına gelir mi?
Şadi Yazıcı asli işini bırakıp, İBB adaylığı havasına girer mi?
İsmet Yıldırım fitne-fesat değirmenine su taşır mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargılanmak istiyorum! Ayhan Boran Kaplan'a yapılan ayrıcalığı istemiyorum 25 Eylül 2023 | 5.868 Okunma Fatih Erbakan şeriat mı istiyor? 18 Eylül 2023 | 4.648 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu'nu hapse atarlar mı? 15 Eylül 2023 | 3.585 Okunma 12 Eylül 1980 sabahı akan kardeş kanı nasıl durduruldu? 12 Eylül 2023 | 4.220 Okunma Afşin Yurdakul Habertürk'te "büyük kıskaçta" mıydı? 11 Eylül 2023 | 4.185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar