ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cumhuriyet'e Saray darbesi mi yapıldı?

Cumhuriyet'te, eskiler gidiyor, en en eskiler geri geliyor .

Hadi Özışık
Hadi Özışık İnternethaber
12 Eylül 2018 | 14.6 K

Cumhuriyet'te, eskiler gidiyor, en en eskiler geri geliyor. Kimi kendi isteği ile kimi de gelecek görmediği için veda ediyor Cumhuriyet'e... Ayrılıklarla ilgili bütün veda yazılarını okudum, en ilginç olan Ali Sirmen'in "Saray darbesi" yazısıydı... 

Ali Sirmen, Cumhuriyet Vakfın'daki değişimi doğru bulunca, yani eski yönetimin yanında olmak yerine Alev Coşkun ve arkadaşlarının safında yer alınca... malûm koro yıllardır söylediği şarkıyı yeniden mırıldamaya başlamış:

"Saray darbesi!"

Saray'dan, Tayyip Erdoğan'dan pek haz etmeyen Ali Sirmen'inuzun uzun neden Alev Coşkun ve arkadaşlarının yanında yer aldığını anlatması kâr etmez. "Saray'ın darbesi" tiyatrosunu biz yıllardır izliyoruz, başlarına taş düşse Tayyip Erdoğan'dan biliyorlar çünkü. 

Ali Bey, daha yolun başında... Bana göre doğrunun yanında. Gerçekler acıdır bazen. Biliyorlar aslında işin aslını. Ama yine de diretirler, ayak sürerler, inat ederler. Cumhuriyet'teki çalkantının Saray'la uzaktan yakından ilgili olmadığını bile bile yol alırlar, alıyorlar. 

Ali Sirmen'in isyanı buna!
"Bunun neresi Saray darbesi"
diyor! 
Ali Bey'in eski yol arkadaşlarını ikna edebileceğini pek zannetmiyorum. Zira aynı bulaşıcı hastalığı bize de sıçrattılar yıllarca. Alçaklıkta sınır tanımadılar... Aynı silahı  kendi arkadaşlarına, aynı davaya inanan yoldaşlarına doğrultmaları bu yüzden beni şaşırtmadı. Cumhuriyet için, "yaşasın" diyorlar giderken...

Devamını Oku