ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın dolar aşkı!

Recep Tayyip Erdoğan'ın Trump'ın mermilerine karşı savaşı yeni değil, iki yıl önce yine dolardan uzak durmamızı salık etmişti .

Hadi Özışık
Hadi Özışık İnternethaber
16 Ağustos 2018 | 17.6 K

Recep Tayyip Erdoğan'ın Trump'ın mermilerine karşı savaşı yeni değil, iki yıl önce yine dolardan uzak durmamızı salık etmişti. Ahali devletinin başını dinleyince, 2016 yılının Aralık ayındaki ekonomik savaşı kazanmamız zor olmamıştı.

Piyasalara bakıyoruz Trump'ın  mermi olarak kullandığı dolar tepetaklak aşağı düşüyor. 

Yeterli mi?
Hayır.
Çıktığı yer belli çünkü... Doların 5'e ya da daha da aşağılara gerilemesi elbette kolay değil. 7'lerden 6'ya... Biz gayret edersek, biz bize söyleneni yaparsak, iki yüzlü davranmazsak, istediğimiz rakamlara ulaşmak zor değil.  2016'da Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla başardık çünkü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son bir haftadır millete çağrı yapıyor. Israrla, "Trump'un mermi gibi kullandığı dolardan uzak durun" diyor değil mi? Millet ne yaptı, ya da ne yapıyor? Elindeki avucundaki döviz birikimini TL'ye çeviriyor. 

Zarar edeceğini bile bile bunu yapıyor millet... 

Peki millet Erdoğan'ı dinlerken, dövizle iş yapan kurumlar neden söz dinlemiyor?  Kızılay'a ait AVM'nin dükkanlarını dolar karşılığında kiraya veren Başkan Kerem Kınık niye ayak sürüyor hâlâ? Kızılay'ın kiracısı Orhan Karsak yıllardır dolar çilesi çektiğini söylüyor. Adamı dinlemiyorlar bile. Eh benimki de laf yani, Erdoğan'ı dinlemeyen sıradan bir iş insanını dinler mi?

Devamını Oku