ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Muharrem İnce'nin güzel hareketleri

Muharrem İnce, CHP liderliğini pekiştirecek iyi işler yapıyor .

Hadi Özışık
Hadi Özışık İnternethaber
17 Mayıs 2018 | 19.6 K

Muharrem İnce, CHP liderliğini pekiştirecek iyi işler yapıyor. Tayyip Erdoğan'a miting izni vermeyen ülkelere gitmeyeceğini ifade etmesi, takdire şayan bir davranıştır.  İnce'nin bu "güzel hareketler"i daha önce de yazdığım gibi, Kılıçdaroğlu'nu "Ne yapıyor bu Muharrem" deme noktasına getirecektir.

Bir "güzel hareket" ise, Muharrem İnce'nin yıllar sonra, AKP'den vazgeçip, AK Parti demesi..
"Türkiye'nin huzura, umuda, barışa ihtiyacı var." 
Doğru söylüyor...

Küfür, hakaret, yalan, dolan, iftira... ayıran, ayrıştıran siyasetin olmadığı Türkiye özlemi içindeyiz. Muharrem İnce'nin AKP'den AK Parti'ye dönüşü, bu yüzden su serpiyor yüreğimize... Kıran, döken, horlayan siyaset yapmıyor Muharrem İnce... Cumhurbaşkanlığı'na giden yolda yaptığı "güzel hareketler"e rağmen, şampiyon olması zor görünse de, şampiyonlar ligi onu bekliyor. İstediği kadar Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna yeniden talip omlayacağını söylesin. O istemese de, Kılıçdaroğlu'nun oy oranını geçtiği andan itibaren, CHP'nin Başkanlığı onun olacak! 

Bu arada... 
Muharrem İnce, Abdülkadir Selvi'yi aramış ve Meral Akşener'i ziyareti sırasında, "Başkan Yardımcılığı" konusunda, konuşmadıklarını söylemiş...
İki kişiden dinlediğim gerçeğin inkârı karşısında, fazla da söyleyecek söz yok. Zira, Muharrem Bey'in, meydanlarda "Ben herkesin yardımcısı olurum" mealindeki sözleri, gerçeğin ikrârından başka bir şey değil.

Muharrem İnce'nin "güzel hareketler"i şık olmayan bu açıklamanın üzerini örtmeye yetiyor. O yüzden, ben de Abdülkadir Selvi gibi, İnce'nin beyanını esas alıyor ve konuyu kapatıyorum. 

Devamını Oku