Yeni parti kuracakmış iki gözümün çiçeği

2015 seçim müziklerinden birini mırıldanıyorum: “Geldi vatan aşkına, Davutoğlu Ahmet Hoca; dualarla çıktı yola, umut yaydı sağa sola, REİS’LE girdi kol kola, Davutoğlu Ahmet Hoca”

Yaşanan süreç sonrası Başbakanlık’tan ayrıldı. İstifa etmesine ve onca “iyi-kötü” tartışmalara rağmen halk Erdoğan’ı her zamanki gibi sevip desteklemeye; Davutoğlu’nu da sevip saymaya devam etti.

AYRILIRKEN ŞÖYLE DİYORDU AHMET DAVUTOĞLU: 

“Cumhurbaşkanımızla ilgili vefam hayatım boyunca sürecek, bunu tartışmam. Ak Parti neferi olarak çalışmaya, mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğim. Gönül coğrafyamızın kaderi Ak Parti’nin kaderidir. Kim ki partimizde gedik açmaya, kim ki bu yaşananlardan dolayı partimizden ayrılmaya çalışırsa karşısında ilk ben duracağım.”

Bu sözler karşısında insanlar; “Bravo, gitmesine rağmen Reis’i tabir-i caizse satmadı” dediler. Evet, aynen böyle dediler.

Ama şimdi işin rengi değişiyor. İnsanlar yeni parti için; “yeni atılım” demiyorlar. Tam tersine; “Ak Parti’de makam sahibi olamayınca kendi makamlarını inşa ediyorlar” görüşü ağır basıyor. Bunu size “illa karşı olmak” için yazmıyorum. Durum bu, konuşulan bu!

Toplum şunu ekliyor: “Şayet Davutoğlu çizgisini korusaydı Erdoğan sonrası ülkenin lider adayıydı. Ancak Erdoğan varken parti kurmak işe nefs girdiğini gösterir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baro musun “baron” musun karar ver! 19 Ağustos 2019 | 2.322 Okunma Yeni parti kuracakmış iki gözümün çiçeği 12 Ağustos 2019 | 4.546 Okunma Başkanlık sisteminde son durum ve Fuat Oktay 05 Ağustos 2019 | 3.020 Okunma Suriye’de savaş bugün 3 bin 57’nci gününde! 29 Temmuz 2019 | 2.157 Okunma Mağdurlar Vadisi, yeni sezon, zıba zıba zibiza! 22 Temmuz 2019 | 2.495 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 3 yorum