Yeni kabinede kimler yer alacak?

Türkiye tarihinde ilk kez seçim sonrası “olağan durumun devamı” ile karşı karşıyayız. Ortada bir “zafer” edası yok, çünkü olması gereken oldu. İşin ilginç yanı ortada bir...

Türkiye tarihinde ilk kez seçim sonrası “olağan durumun devamı” ile karşı karşıyayız. Ortada bir “zafer” edası yok, çünkü olması gereken oldu. İşin ilginç yanı ortada bir “mağlubiyet” edası da yok, çünkü muhalif kanatta da olması gereken oldu.

Millet, taşları yerine bu kez sağlam yerleştirdi!

Biraz daha açalım.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Seçimin kaybedeni Ak Parti’dir” sözü bile başlı başına bir tartışma konusu olmalıydı ama olmadı. Bu söz doğru değildi ve Ak Parti’de “adam” kazanmıştı! Peki, neden Kılıçdaroğlu’nun bu orantısız sözleri karşısında bir “çığ gibi tepki” havası oluşmadı. 

Çünkü CHP’nin en tepesinden en tabanına kadar önemli bir muhalif kitle Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminden “gizliden gizliye” memnun! Yani bir “dip dalgası” var ama bu Erdoğan’ın lehine!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mustafa Kemal mi Atatürk mü? 11 Kasım 2019 | 2.569 Okunma 11 milyon fidan dikiliyor, Geziciler nerede? 04 Kasım 2019 | 2.263 Okunma Recep İvedik 6’ya gitmeyeceğim 28 Ekim 2019 | 3.183 Okunma Donald Trump’a nasıl bakmalıyız? 21 Ekim 2019 | 1.982 Okunma PKK’nın artıkları, haysiyetsiz kapı kulları! 14 Ekim 2019 | 2.497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar