Yeni kabinede kimler yer alacak?

Türkiye tarihinde ilk kez seçim sonrası “olağan durumun devamı” ile karşı karşıyayız. Ortada bir “zafer” edası yok, çünkü olması gereken oldu. İşin ilginç yanı ortada bir...

Türkiye tarihinde ilk kez seçim sonrası “olağan durumun devamı” ile karşı karşıyayız. Ortada bir “zafer” edası yok, çünkü olması gereken oldu. İşin ilginç yanı ortada bir “mağlubiyet” edası da yok, çünkü muhalif kanatta da olması gereken oldu.

Millet, taşları yerine bu kez sağlam yerleştirdi!

Biraz daha açalım.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Seçimin kaybedeni Ak Parti’dir” sözü bile başlı başına bir tartışma konusu olmalıydı ama olmadı. Bu söz doğru değildi ve Ak Parti’de “adam” kazanmıştı! Peki, neden Kılıçdaroğlu’nun bu orantısız sözleri karşısında bir “çığ gibi tepki” havası oluşmadı. 

Çünkü CHP’nin en tepesinden en tabanına kadar önemli bir muhalif kitle Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminden “gizliden gizliye” memnun! Yani bir “dip dalgası” var ama bu Erdoğan’ın lehine!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.418 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.458 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.642 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar