Ulusal ve küresel ayak oyunları!

Afganistan’da çatışmalar ne vakit artsa Türkiye üzerinden geçirilmeye çalışılan uyuşturucu madde oranı da artıyor. Irak ile Türkiye yakınlaştığı andan itibaren “Pazar yerinde...

Afganistan’da çatışmalar ne vakit artsa Türkiye üzerinden geçirilmeye çalışılan uyuşturucu madde oranı da artıyor. Irak ile Türkiye yakınlaştığı andan itibaren “Pazar yerinde patlama” haberleri ana haber bültenlerinin baş konusu oluyor. 100 milyon uyuşturucu hap Türkiye’de yakalandıysa ülkeye gelene kadar sadece 2500’ü ele geçirilmiş oluyor. Hapların menşei ülkesi Avrupa!

“Küresel ayak oyunları” başlıyor ve hesap Müslümanlar üzerinden kesilmeye çalışılıyor; kesiliyor da! Küresel baronların bu ahval ve şerait içinde beklemediği gelişme Türkiye’nin uyanışı ve “Dünya 5’ten büyüktür” sözünün etki alanını yayması oldu. 

Türkiye güçlenmiş olmasaydı bunları konuşuyor olmazdık. 28 ŞUBAT öncesi -sonrası rahmetli NECMETTİN ERBAKAN ile başlayan bir “ruh” var. Bu “ruhun” elbisesi 15 Temmuz gecesidir. Türkiye “Batı’nın pazarı” olmaktan çıkıp pazarlardaki “rakibi” olmaya başladığı için küresel ayak oyunlarını görebiliyoruz. Yakın tarihe kadar Şam’ın, Bağdat’ın, Kahire’nin, Mekke’nin “valileri”nin İstanbul’dan atandığını unutmayın.

Önemli bir kaynağımdan edindiğim bilgileri satır aralarında paylaşıyorum, her şey çok net.

Kanlı soytarıların uluslararası arenada köşe kaptığı yerlerde bizim liderimizin “güçlü” oluşu bazı oyunları bozuyor. Küresel anlamda eksiğimiz; Recep Tayyip Erdoğan kalibresinde liderlerin olmayışı ve içerideki muhalefetin evrensel soytarılara çanak tutması, hatta onların tayin ettiği adamlar olmaları!

Ulusal ayak oyunları çeviren FETÖ mensupları ABD destekli darbe girişimi başarısız olunca bu oyunlarını uluslararası mevzu yapmak ve PKK-PYD’yi eğitmek üzere Ankara’dan kaçıp Kandil’e gittiler; bu kesinlikle böyle! “Üniformalı askerimiz” diye bildiğimiz “sızıntı ucubenin” içinde beraber çalışmalarına rağmen birbirlerinin FETÖ’cü olduğunu bilmeyenler vardı. “Albayım sen de mi bizdendin?” diyalogları Kandil’in mağaralarında yankılandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.586 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.458 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.645 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar