“Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filmini izledim

Geçtiğimiz Cuma vizyona giren ve “Diriliş Ertuğrul” ile “Kuruluş Osman” dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından sinema seyircisine sunulan “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filmini vizyona girdiği ilk gün eşimle beraber izledim.

Filmin fragmanı üzerinden “Burada da Muhteşem Yüzyıl tarzı bir entrika mı var?” endişeleri boşunaymış. Filmde “aşk” üzerinden bir entrika yok! Evet, “aşk” var ama bu özellik filmin ana temalarından biri değil! Müstehcen sahne yok, ailece rahatlıkla izlenebilir. 10 yaşın üstündeki çocuklarınızla filme gidebilir ve gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz.

Fetih ruhunu anlatan filmde henüz İstanbul fethedileli birkaç sene olmuş, Balkanlar’a yeni yeni gidilmeye başlanmış. Sırbistan ve Bosna Hersek henüz İslam’la tanışmamış, Osmanlı’yı ise “Türkler geliyor” söylentisi üzerinden biliyorlar.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pakistan’dan ülkemize bakarken 17 Şubat 2020 | 270 Okunma Soğuk darbe girişimleri devam ediyor! 10 Şubat 2020 | 2.299 Okunma Ekrem İmamoğlu’nu parlatıyor muyuz? 03 Şubat 2020 | 2.454 Okunma Deprem, Ekrem, Akşener, Cem Yılmaz, Merkel, Babil! 27 Ocak 2020 | 4.215 Okunma “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filmini izledim 20 Ocak 2020 | 2.435 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar